ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Наш репортаж: як вже екс-посадовцю Роману Миколаїву обирали запобіжний захід

Кримінал 14899

Зал міськрайонного суду був переповнений.

Телекамери, журналісти, громадські активісти й не тільки… У залі Хмельницького міськрайонного суду людно. Сьогодні, 1 червня, тут розглядали клопотання слідчого щодо обрання міри запобіжного заходу Роману Миколаїву, який до 30 травня був керівником Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради.

Всі в очікуванні. До суду під’їджає автомобіль з конвоєм і чимало людей переміщуються в фойє. Заводять Романа Миколаїва. Тиша. Згодом, усіх запускають до залу суду.

Романа Миколаїва до суду доставив конвой.

Роман Миколаїв сидить на лаві підсудних, схиливши голову. За склом його видно не всім, оскільки через вікна пробивається сонце… А зал судового засідання переповнений. Родичів потерпілих не було, за виключенням адвоката однієї з потерпілих сторін. Принаймні, коли секретар суду в залі запитувала чи є потерпіла сторона, у відповідь була тиша.

Суддя Сергій Марцинкевич розпочинає засідання. Одне з перших запитань судді до підозрюваного стосувалося не справи, а вигляду екс-очільника освітян. Марцинкевич запитав – травми на обличчі - це наслідки аварії чи проти нього застосовували неправомірні дії. Роман Миколаїв тихим голосом, як ледве було чути в залі, пояснює, що це після ДТП. А на запитання: «Ви очолюєте Департамент освіти та науки Хмельницької міської ради?», Роман Дмитрович заявив, що не знає, бо написав заяву на звільнення. Нагадаємо, 30 травня міський голова звільнив його з цієї посади.

Роман Миколаїв майже все засідання просидів з опущеною донизу головою.

А далі, власне, відбулося зачитування клопотання слідчого. В ньому, по суті, нічого нового. Окрім… висновків експертизи – в крові водія було 0,61 проміле (при допустимій нормі 0,2). Тобто, Роман Миколаїв був за кермом у нетверезому стані. Щоправда, він і не заперечував ні факту, що саме він керував службовим автомобілем, ні вживання алкоголю. Казав, що випив три склянки шампанського, але не почував себе п’яним. До того ж заявив: «Я хочу молити про прощення у родичів, які пережили це горе. Я погано пам'ятаю, що відбулося, але не заперечую, що був за кермом».

Суддя Сергій Марцинкевич.

Слідчий, прокурор та адвокат потерпілих «просили» обрати міру запобіжного заходу в вигляді тримання під вартою без можливості внесення застави. Захисник підозрюваного і сам Миколаїв просили випустити його під домашній арешт. Роман Миколаїв пояснив, що він не може впливати на потерпілих, обіцяв співпрацювати з слідством.

Суд пішов до нарадчої кімнати. Перерва розтягнулася майже на годину. А потім… Суддя зачитав рішення – тримати Романа Миколаїва під вартою до 26 липня. Щоправда, протягом 5 днів це рішення можна оскаржити.

Суддя пішов, а підозрюваний, по суті, залишився на мить віч на віч із журналістами. Та на жодне з питань не відповів. А згодом його забрав конвой та повіз до ізолятора.

Нагадаємо, 29 травня близько 23:50 при в'їзді в Хмельнциький зі сторони Вінниці сталася смертельна ДТП. За кермом автомобіля був директор Департаменту освіти і науки Хмельницької міської ради Роман Миколаїв. В аварії загинули Наталія Докторук та Олександр Манзюк. Ще троє дітей з різними травмами й досі в лікарнях, як і дружина Олександра Антоніна. Водію ж висунули звинувачення за частиною 3 статті 286 ККУ. Йому загрожує ув’язнення терміном від 5 до 10 років.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую