ye-logo.v1.2

Трагедія на підприємстві у Полонному: суд виніс вирок винуватцю смертельного випадку на виробництві

Кримінал 2993
У Полонному суд виніс вирок у справі за фактом смертельного випадку на виробництві
У Полонному суд виніс вирок у справі за фактом смертельного випадку на виробництві. Фото: censor.net.ua

Обвинувачений вину визнав частково.

Подія на гірничому підприємстві у Полонному сталася 2 грудня 2015 року. Як повідомляють у Хмельницькому апеляційному суді, тоді електродвигун упав на електрослюсаря, від чого чоловік загинув.

«Обвинувачений, котрий тоді очолював один із цехів, усупереч численним вимогам законодавства, наказав електрослюсарю під час підйому електродвигуна використовувати немарковані стропи, які застосовують під час підіймання вантажів масою не більше 1,4 тон. У той час як двигун важив майже на 400 кілограмів більше. Під час розвантаження петля стропи розплелася і електродвигун упав на електрослюсаря, котрий попри законодавчу заборону знаходився на платформі дробарки», - йдеться у повідомленні

Від отриманих травм чоловік помер. А посадовець опинився на лаві підсудних з обвинуваченням у порушенні правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на підприємстві особою, яка зобов’язана їх дотримувати, якщо це порушення спричинило загибель людей.

«У суді колишній начальник цеху свою вину визнав частково: із тим, що потерпілий разом з іншими працівниками за його наказом вантажили електродвигун, погодився, а от, що дав вказівку залишатися на платформі дробарки – ні. Запевнив також, що не знав про непридатність строп, оскільки ті були без маркування», - додають у суді.

Суд визнав винним керівника цеху у вчиненні інкримінованого правопорушення та призначити йому покарання 1 рік позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно - розпорядчих функцій строком на один рік. Разом з тим суд визнав за можливе задовольнити заяву обвинуваченого про застосування щодо нього Закону України «Про амністію у 2016 році» та звільнити від покарання на підставі пункту «г» статті 1 цього Закону, оскільки на день набрання чинності цим Законом чоловіка визнано інвалідом третьої групи.

Сама ж компанія має відшкодувати дружині загиблого 400 тисяч гривень моральної шкоди. Вирок не набрав законної сили і може бути оскаржений до апеляційного суду. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую