ye-logo.v1.2

Хмельницький суд покарав групу шахраїв

Кримінал 2260
Впродовж кількох років шахраї видурили у людей понад 300 тисяч гривень
Впродовж кількох років шахраї видурили у людей понад 300 тисяч гривень. Фото: ілюстративне pixabay.com / Tumisu

Правоохоронці задокументували три десятки злочинів, вчинених цією злочинною групою.

Нещодавно Хмельницький міськрайонний суд виніс вирок представникам організованої групи шахраїв, які впродовж кількох років видурили у людей понад 300 тисяч гривень. Головною її особливістю стало те, що вона сформувалася у місцевому слідчому ізоляторі.

За інформацією пресслужби Хмельницького міськрайонного суду, троє зловмисників познайомилися, перебуваючи в стінах Хмельницького слідчого ізолятора. Там же вони знайшли свого очільника. Усі мали по кілька судимостей за вчинення майнових злочинів. Ватажок новоствореної групи шахраїв розробив план пошуку жертв і контролював канали збуту, отримання та розподілу незаконних благ. Також він координував заходи з безпеки й конспірації шахраїв.

«Організатор дізнавався за допомогою мережі Інтернет, зокрема на сайті «OLX», про продаж громадянами товарів, — розповідають у пресслужбі Хмельницького суду. — Далі він телефонував потерпілим і представлявся покупцем, який хоче придбати цей товар. Проте казав, що перебуває в іншому місті, тому за товаром прийде його родич чи знайомий».

Як йдеться далі, до справи долучався хтось зі співучасників, які перебували на волі. Вони з номера мобільного оператора «ТриМоб» з кодом №091 надсилали заздалегідь підготовлене СМС потерпілому про «зарахування» коштів на його банківську картку. Звісно гроші не так і не надходили. Тому довірливі жертви віддавали своє майно шахраям. До їх рук потрапляли мобільні телефони, комп’ютерна техніка, фототехніка, музичні інструменти, ювелірні вироби…

Таким чином впродовж 2016-2017 років зловмисники виманили у людей орієнтовно 320 тисяч гривень. Правоохоронці встановили три десятки злочинів, вчинених цими шахраями.

«Згідно з вироком суду, ватажок злочинної групи засуджений на вісім років позбавлення волі з конфіскацією майна, крім житла. Інші учасники отримали: шість років та одинадцять місяців, шість років та десять місяців, а також шість років та шість місяців позбавлення волі з конфіскацією майна, крім житла. Задоволено й цивільні позови потерпілих про стягнення грошових сум», — повідомила пресслужба органу правосуддя.

Наразі вирок не набув остаточної сили та може бути оскарженим в Хмельницькому апеляційному суді протягом тридцяти днів з дати проголошення.

Читайте також: Хмельничанин попався на гачок шахрая, купуючи мотоблок

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую