ye-logo.v1.2

Трьох жителів області ошукали інтернет-шахраї

Кримінал 2434
По зазначених випадках працівники поліції відкрили кримінальні провадження
По зазначених випадках працівники поліції відкрили кримінальні провадження. Фото: ілюстративне з shutterstock.com

Потерпілі втратили понад 26 тисяч гривень.

Вчора, 4 липня, до підрозділів поліції звернулося троє жителів Хмельниччини, які стали жертвами інтернет-шахраїв. У загальному, потерпілі втратили 26 тисяч 580 гривень. Про це повідомили у секторі комунікації поліції у Хмельницької області.

У Кам’янці-Подільському 35-річний чоловік зателефонував до афериста, який опублікував в інтернеті оголошення про продаж дитячого квадроцикла. Чоловік перерахував шахраю за покупку 9 тисяч 500 гривень, однак її так і не отримав.

Жертвою інтернет-зловмисника стала й 40-річна полончанка, яка через інтернет намагалася купити сукню. Шахраю жінка перерахувала 7 тисяч 80 гривень, однак після оплати псевдопродавець зник.

А 27-річна хмельничанка переписуючись в соціальній мережі Інстаграм з невідомою особою, повідомила персональні дані своєї банківської картки. Шахрай, скористався довірою, зняв з рахунку 10 тисяч гривень.

По зазначених випадках працівники поліції відкрили кримінальні провадження і наразі працюють над встановленням зловмисників.

У поліції запевняють, аби не стати жертвою такого шахрайства, потрібно дотримуватися декількох простих правил:

• не варто переказувати гроші наперед. Якщо просять повну передоплату, то, швидше за все, це шахраї. Є різні служби доставки, де можна розрахуватися за товар після його отримання;
• коли дають номер карти для передоплати, радимо зайти на сайт кіберполіції, де в розділі «Стоп фрауд» ви можете перевірити номери наданого вам рахунку, чи не входить він до списку шахрайських;
• якщо дуже низька ціна на товар (нижча середньостатистичної), то, швидше за все, ви потрапили на шахраїв;
• ні в якому разі не повідомляти ні номерів банківської карти, ні номерів CVV2-коду третім особам;
• не спілкуватися за номерами телефонів, які вам пропонують псевдопродавці;
• замовляючи товари чи послуги через офіційні сайти, обов'язково перевірити, чи вони не фішингові, тобто шахрайські вебресурси, які виманюють реквізити платіжних карток під виглядом надання послуг, що не існують (наприклад, поповнення мобільного рахунку, переказів з картки на картку, замовлення квитків на різні концерти, вистави), або вебресурс організації, якій користувач довіряє (наприклад, клон інтернет-банку).

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую