ye-logo.v1.2

Сім'ї наркоторговців із Шепетівки призначили покарання

Кримінал 1281
Ізяславський суд ухвалив вирок родині наркоторговців
Ізяславський суд ухвалив вирок родині наркоторговців. Фото: pixabay.com

У злочинній схемі було залучено п’ятеро осіб.

Ізяславський районний суд визнав винними п’ятьох членів родини в незаконному придбанні та збуті особливо небезпечних наркотиків. Як повідомляють у Хмельницькому апеляційному суді, організував злочинну схему шепетівчанин.

«За вироком суду, у травні 2017 року 40-річний житель Шепетівки, який мав досвід протиправної діяльності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, розробив план злочину: наркотики повинні були надходити в Шепетівку оптовими партіями у концентрованому вигляді, там їх мали готувати і збувати методом «закладок». Місце знаходження товару покупцям повинні були вказувати після того, як вони перерахують гроші на підконтрольні банківські рахунки», - йдеться у повідомленні суду.

Розуміючи, що сам реалізувати план не зможе, чоловік вирішив створити і очолити організовану групу з осіб, які «в силу їх національних традицій зобов’язанні йому підкорятись, як найстаршому чоловіку у сім’ї». Спочатку до складу групи увійшли його співмешканка і брат.

«У їхні функції входило, серед іншого, закупка, зберігання, фасування опію, пошук наркозалежних, збут наркотиків шляхом «закладок», отримання грошей від злочину. У такому складі вони діяли до кінця листопада 2018 року. Тоді очільник групи отримав можливість купувати і збувати, крім опію, ще й метадон. Розширення протиправної діяльності потребувало «робочих рук», тому до злочинної групи залучив доньку співмешканки та її чоловіка», - кажуть у суді.

Додають, що окрім цього, донька співмешканки, у 2018 році, подаючи документи в управління праці і соціального захисту населення для отримання допомоги малозабезпеченим сім’ям і одиноким матерям, не задекларувала 12 272 гривень зарплати, що вплинуло на незаконну виплату їй 20 921 гривень державної допомоги.

У суді організатор та члени злочинної групи вину в інкримінованих злочинах визнали й розкаялися.

«Ізяславський районний суд визнав винними п’ятьох членів родини в незаконному придбанні та збуті наркотичних засобів. Організатору злочинної групи призначили покарання – 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Одну з членкинь групи суд визнав винною ще й у шахрайстві і підробленні офіційного документа іншою особою. Її суд покарав остаточно 5 роками позбавлення волі, але єдину звільнив від відбування покарання з випробуванням на 3 іспитових роки, оскільки на її утриманні діти», - кажуть в апеляційному суді.

Призначаючи покарання іншим членам злочинної групи – співмешканці організатора, його рідному братові та свояку – суд врахував, що вони, зокрема, були в матеріальній залежності від організатора, потребують лікування, мають на утриманні дітей, позитивно характеризуються. Відтак покарав їх ув’язненням, відповідно, на 3 роки і 10 місяців, на 6 років, і на 5 років, з конфіскацією майна.

Вирок не набрав законної сили і може бути оскаржений до Хмельницького апеляційного суду.

Читайте також:  На Хмельниччині затримали наркоділків (ФОТО+ВІДЕО)

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую