ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Напад на трансгендерну дівчину в Хмельницькому: реакція омбудсмана

Кримінал 3356
Подія сталася в листопаді цього року у Хмельницькому
Подія сталася в листопаді цього року у Хмельницькому. Фото: з фейсбука

Подію пов’язують з імовірним проявом ґендерної нетерпимості.

Наприкінці листопада біля одного з нічних клубів Хмельницького підпалили волосся та обличчя 18-річному хлопцю. Про це писав сайт «Є» із посиланням на поліцію. За словами правоохоронців, через інцидент юнак перебував на стаціонарному лікуванні в медзакладі, а до них звернувся із заявою про напад 27 листопада.

Як виявилося, жертвою нападу стала трансгендерна дівчина. Про подію вона розповіла у своєму інстаграмі. Також інформацію підтвердили виданню «ZMINA» в правозахисному ЛГБТ-центрі «Наш світ».

Сьогодні, 10 грудня, стосовно нанесення тілесних ушкоджень трансгендерній дівчині у Хмельницькому відреагували й на сайті омбудсмана.

«Уповноважений звернулася до керівництва Національної поліції України щодо негайного розгляду факту нанесення тілесних ушкоджень з обов’язковим врахуванням ймовірного мотиву нетерпимості за ознакою ґендерної ідентичності у вчиненому правопорушенні та вжиття відповідних заходів реагування», - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше хмельницькі правоохоронці за цим фактом відкрили кримінальне провадження за статтею 125 (Умисне легке тілесне ушкодження) Кримінального кодексу України. Водночас Уповноважений наголошує на неприпустимості дискримінації за ознакою ґендерної ідентичності та неухильному виконанні статті 24 Основного Закону, статті 14 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод і Протоколу № 12 до цієї Конвенції.

Довідково: Трансгендерна жінка - це жінка, якій при народженні було призначено чоловічу стать. Транс-жінки можуть відчувати гендерну дисфорію та можуть зробити гендерний перехід; цей процес зазвичай включає замісну гормональну терапію, а іноді і операцію зі зміни статі, яка може принести полегшення та вирішити почуття гендерної дисфорії. Транс-жінки можуть бути гетеросексуальними, бісексуальними, гомосексуальними, асексуальними або ототожнюватися з іншими термінами.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую