ye-logo.v1.2

У Хмельницькому могли знищити матеріали резонансних кримінальних справ: ДБР спростовує цю інформацію

Кримінал 1883
У ДБР переконують, що частину нібито «знищених» матеріалі проваджень передали до суду
У ДБР переконують, що частину нібито «знищених» матеріалі проваджень передали до суду. Фото: ілюстративне ДБР у Хмельницькому

Зокрема, йдеться про справи, пов’язані зі злочинами режиму Януковича.

Вчора, 7 липня, деякі громадські активісти та ЗМІ заявили, що у Хмельницькому могли бути знищені матеріали резонансних кримінальних проваджень. Серед них: так звані «Харківські угоди» про продовження дислокації російського флоту в Криму, силовий розгін Революції Гідності, «вугільна» справа Медведчука…. Нібито за їх знищення відповідальне Державне бюро розслідувань, яке евакуювали у місто після початку масштабної війни.

Однак представники ДБР 8 липня спробували спростувати ці чутки. Вони переконують, що вони неправдиві й частину проваджень навпаки вже передали до суду.

Версія активістів — можливе приховування злочинів

Про можливе знищення матеріалів резонансних кримінальних справ одним з перших повідомив громадський активіст Сергій Стерненко. За його словами, з ним зв’язалися працівники ДБР, які поки що не можуть оприлюднити сказане йому. Зокрема, що у Хмельницькому за вказівкою директора ДБР Олексія Сухачова впродовж 24-26 лютого було знищено матеріали кримінальних проваджень у частині негласних слідчих розшукових дій. Серед них справи, пов’язані:

  • з так званими «Харківськими угодами», завдяки яким було продовжено термін перебування російського флоту в Криму, що надалі сприяло його окупації ворогом;
  • з масовими розкраданнями в армії для підриву обороноздатності України перед початком війни, за що відповідали Віктор Янукович, тодішній міністр оборони, громадянин рф Лєбєдєв та інші посадовці;
  • зі силовим розгоном учасників Революції Гідності, за що відповідали тодішній голова СБУ й громадянин рф Якименко;
  • з так званою «вугільною справою» Віктора Медведчука, до якої міг бути причетний і Петро Порошенко;
  • і з ще з приблизно 140 кримінальними провадженнями.

«Як я зрозумів, Офіс Генпрокурора в курсі про це. Та Сухачов далі на посаді. Якщо інформація офіційно підтвердиться, він має негайно постати перед судом. Якщо ні, я перед Сухачовим вибачусь», — заявив Сергій Стерненко.

Фото ймовірної доповідної записки одного з правоохоронних органів, опубліковане журналісткою Іриною Розмалійською

Фото ймовірної доповідної записки одного з правоохоронних органів, опубліковане журналісткою Іриною Розмалійською

Журналістка видання «Настоящее Время» Ірина Розмалійська повідомила, що з кількох джерел отримала підтвердження про знищення деяких матеріалів цих справ. Зокрема, їй передали внутрішню доповідну записку одного з правоохоронних органів.

«25 лютого в Хмельницький приїжджають директор ДБР Олексій Сухачов, керівник Головного оперативного управління ДБР Ігор Гейда та керівник Головного слідчого управління ДБР Олександр Удовиченко. Старший групи режимно-секретного підрозділу Лавринович доповідає, які вже таємні матеріали знищенні (раніше такий наказ дав Сухов усно) і просить дозволу на знищення. До чергової партії таємних документів входили ті, які були помічені грифом «Особливої важливості». Сухачов наносе резолюцію: «Дозволяю», — зазначила Ірина Розмалійська.

Офіційна версія ДБР — чутки є неправдивими й маніпулятивними

За словами спікерки ДБР Ольги Чиканової, такі звинувачення не відповідають дійсності й носять відверто маніпулятивний характер. Жодна з цих справ не знищена. Усі матеріали збережено, а провадження розслідуються відповідно до раніше затверджених планів і будуть передані до суду у визначені терміни. Навіть більше: деякі нібито «знищені» провадження вже завершені й за три останні місяці передані у суд.

Наприклад, ДБР завершило розслідування щодо Віктора Януковича та колишнього заступника Міністра юстиції України через захоплення державної влади у 2010 році. Отримало дозвіл суду для спецрозслідування щодо підозри у державній зраді експрем’єру Миколі Азарову.

«Хочемо нагадати, що до суду скеровуються виключно оригінали матеріалів. Це стосується справ Майдану, з інформацією про їх завершення ви можете ознайомитись на сайті ДБР, — розповідає Ольга Чиканова. — Спроби дискредитувати Бюро в умовах воєнного часу мають на меті розбалансувати усю правоохоронну систему та вивести з-під відповідальності окремих чиновників і високопосадовців, що вчинили незаконні дії чи бездіяльність».

Читайте також: Зґвалтував і задушив: затримали ймовірного вбивцю 16-річної дівчини у Хмельницькому

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую