ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

На Хмельниччині незаконно роздали 18 гектарів землі: суд виніс вирок сільському голові

Кримінал 8270
Ексголова сільської ради отримав два роки ув
Ексголова сільської ради отримав два роки ув'язнення умовно. Фото: ілюстративне з lb.ua

За вироком суду, сільський голова не читав документи, які підписував.

Суд виніс вирок колишньому голові Шибенської сільської ради, що на Теофіпольщині, який підписав проєкти рішень сесії щодо передачі у приватну власність дев’яти земельних ділянок загальною площею 18 гектарів, хоча ці проекти на сесію не виносилися.

Його засудили до 2 років позбавлення волі із позбавленням права обіймати посади, що пов’язані з організаційно розпорядчими функціями строком два роки без штрафу. Але його звільнили від відповідальності з іспитовим терміном один рік та два місяці. 

Про це йдеться у вироку Теофіпольського районного суду.

Суд встановив, що обвинувачений підписав підписав та поставив печатки на документах, які принесла йому невстановлена особа, хоча не мав права цього робити. Мова йде про те, що екссільський голова мав перевірити, чи дійсно на сесіях ради приймалося рішення про виділення дев’яти громадянам земельних ділянок площею два гектари кожна. Але він не перевірив та підписав рішення, які депутатами сільради не приймалися.

В результаті з комунальної власності незаконно вибуло 18 гектарів землі загальною вартістю 687 тисяч 503 гривень.

У суді обвинувачений пояснив, що в жовтні 2020 року відбулася сесія сільської ради на якій приймалися рішення щодо передачі у власність земельних ділянок жителям села Шибена. Після виготовлення рішень йому чи секретар чи землевпорядник сільської ради принесли на підпис документи, в тому числі і рішення сесії. Оскільки документів було дуже багато, то він їх всі не перечитував, а просто поставив на всіх екземплярах свій підпис та печатку Шибенської сільської ради. Хто друкував рішення, він також не знає, однак зазначив, що сам він друкувати на комп’ютері не вміє, зазвичай рішення виготовляла секретар сільської ради.

“Через деякий час він від мешканців села дізнався, що людям, відносно яких прийнято рішення про передачу їм земельних ділянок, землі не вистачило, а землю отримали громадяни, які не були зареєстровані на території не тільки сільської ради, а й району, і відносно них рішення сесії не приймалося. Він відразу ж повідомив про це поліцію, написавши заяву про вчинення злочину”, - пояснив обвинувачений.

В результаті його засудили до двох років ув’язнення умовно без права обіймати посаду, але звільнили від відповідальності з іспитовим терміном.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую