ye-logo.v1.2

Посадовців одного з оборонних підприємств Хмельниччини судитимуть за розкрадання коштів

Кримінал 3256
Максимальне покарання, яке може загрожувати підозрюваним, — до 12 років в
Максимальне покарання, яке може загрожувати підозрюваним, — до 12 років в'язниці з конфіскацією майна. Фото: ілюстративне pixabay.com

Закуплені ними запчастини для військової техніки виявилися непридатними для використання.

Шестеро працівників одного з оборонних заводів Хмельницької області та двоє підприємців невдовзі опиняться на лаві підсудних. Їх підозрюють у розтраті понад 5,4 мільйона гривень.

За інформацією пресслужби Бюро економічної безпеки України, у березні минулого року посадовці державного підприємства, залучивши фізичних осіб-підприємців, закупили комплектуючі до військової техніки. Однак придбане не відповідало умовам договору. Далі запчастини передали Збройним Силам України для виконання бойових завдань. Як виявилося, використовувати їх неможливо. Комплектуючі була неналежної категорії та якості.

Таким чином в умовах масштабної війни підозрювані розтратили понад 5,4 мільйона гривень. Для забезпечення відшкодування завданої шкоди правоохоронці арештували їхнє майно, загальна вартість якого сягає майже 40 мільйонів гривень.

«Розслідували цю справу детективи Бюро економічної безпеки України за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора та оперативного супроводу відділу контррозвідки управління Служби безпеки України у Хмельницькій області. До суду вже скеровано обвинувальний акт щодо шести працівників оборонного заводу й двох підприємців», — зазначили представники Бюро економічної безпеки України.

Усіх фігурантів справи звинувачують одразу за кількома статтями Кримінального кодексу України, які стосуються підробки документів і розтрати майна. Максимальне покарання, яке їм може загрожувати — це від 7 до 12 років в’язниці з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

На це відреагували й в Укроборонпромі, до концерну якого входить цей завод. Заявили, на їхніх підприємствах не місце охочим нажитися на війні. Вони повинні бути покараними.

«Це вже не перша справа, порушена правоохоронцями за матеріалами, скерованими Укроборонпромом. Наше ключове завдання на сьогодні — це нарощувати виробництво необхідних для Сил безпеки та оборони України озброєнь та військової техніки. Тому охочим нажитися на війні не місце на підприємствах Укроборонпрому», — заявив заступник генерального директора Укроборонпрому з безпеки Роман Забарчук.

Читайте також: Біолабораторії та «рускій мір»: у Хмельницькому судили пенсіонерку, яка поширювала російську пропаганду

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую