ye-logo.v1.2

У Хмельницькому прихильницю «русского міру» засудили до 15 років в'язниці

Кримінал 1045
На судовому засіданні обвинувачена свою вину визнала частково
На судовому засіданні обвинувачена свою вину визнала частково. Фото: Хмельницький міськрайонний суд

Поплічниця рф здавала координати важливих об'єктів, проводила антиукраїнські інформаційні кампанії у соцмережах та дописувала в російські медіа про необхідність повалення української державності.

Хмельницький міськрайонний суд виніс вирок для жінки, яка палко відстоювала «русский мір» та здавала ворогу точні координати об'єктів, що важливі для обороноздатності. Її визнали винуватою відразу за чотирма статями і засудили до 15 років позбавлення волі, повідомили у суді.

За матеріалами справи, поплічницею рф виявилась 50-річна уродженка Краснодарського краю, яка переїхала в Україну і отримала прописку в Хмельницькому. Вона створила у фейсбуці сторінку під чужим іменем, яку використовувала для модерування антиукраїнської спільноти під назвою «Триединство Славян».

Крім закликів у соціальних мережах до повалення конституційного ладу та захоплення влади країни, вона також створювала публікації для російських медіа. У них публічно виправдовувала збройну агресію російської федерації проти України та прославляла окупантів.

Слідчі виявили, що у публікаціях обвинувачена особисто зверталася до уряду рф та путіна із закликом «искоренить нацизм на землях русских, освободить Киев – мать городов русских, от засевшего там нациста. Помогите свергнуть власть бандеровскую расположившуюся в столице зла и смерти – Киеве…».

В одному з її матеріалів у спільноті «Триединство Славян» йшлося, зокрема , про таке: «Зачем давать фашистам время для убиения и терзания истинно Русского народа? Зачем терпеть все унижения и страдания, которые пришли на наши земли? Немедленное решения о воссоединении с Россией – это насущный вопрос для всех русскоязычных жителей! Так давайте свергнем действующую власть и отсоединимся от Киевской хунты!»

В іншому своєму тексті вона закликала: «Немедленно достаем из под матрасов свое оружие и содействуем в помощи русским освободителям. Нам всем необходимо в кратчайшее время уничтожить Киевскую власть, закопать в землю недовоинов ЗСУ. А так же призываю к неотложному проведению референдума о создании Новороссии в чем нам поможет наш великий владимир путин. Одесса, Харьков, Николаев, Запорожье и другие проснитесь!!!»

Крім того, у січні 2022 року поплічниця рф почала спілкуватися з російськими спецслужбами в республіці Крим. Від закріпленого за нею агента жінка отримала та прийняла пропозицію здійснювати діяльність, спрямовану на проведення підривної діяльності в Україні. Зокрема, треба було збирати та передавати йому інформацію про об'єкти критичної інфраструктури, підприємства оборонно-промислового комплексу, місця дислокації військових частин у Хмельницькій області. Йому вона пересилала географічні координати.

«У травні 2022 року обвинувачена надала вищевказаному працівнику фсб росії інформацію про місце розташування підприємств м. Хмельницького, які працюють на оборонний комплекс України. У липні цього ж року через листування у соціальній мережі «Однокласники» вказала ворогові розташування аеродромів та усіх військових частин Хмельницької області з зазначенням їх географічних координат. В листопаді минулого року надіслала військовослужбовцю фсб інформацію стосовно об'єктів залізничної інфраструктури Хмельницькій області», - кажуть у відомстві.

Саме через передачу інформації про залізницю, як довело слідство, у квітні 2022 року російська ракета влучила по території Полонської територіальної громади. Тоді було пошкоджено пошкоджено тягову підстанцію Козятинської дистанції електропостачання регіональної філії «Південно-Західна залізниця» АТ «Укрзалізниця».

Жінка сказала, що не пам'ятає кількості публікацій, які зробила. За таку діяльність вона двічі отримала на картку Приватбанку 2500 гривень та один раз 3000 гривень (за карту залізничних вузлів).

На судовому засіданні обвинувачена свою вину визнала частково. Наразі вона перебуває під домашнім арештом.

Читайте також: Справу пропагандистки упц мп Вікторії Кохановської спрямували до суду

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую