ye-logo.v1.2

На Хмельниччині військового засудили до 5 років тюрми за спізнення з відпустки

Кримінал 2286
У матеріалах справи вказано, що чоловік проводив час на власний розсуд до 11 травня, хоч мав з
У матеріалах справи вказано, що чоловік проводив час на власний розсуд до 11 травня, хоч мав з'явитися у частині 24 квітня. Фото: president.gov.ua

Санкція статті, за якою судили чоловіка не передбачає меншого терміну – заявили в суді.

Ярмолинецький суд розглянув справу та виніс вирок солдатові резерву з Одеси, який після відпустки не з'явився у військову частину. Підсудний отримав термін 5 років позбавлення волі, йдеться у вироку.

Згідно з матеріалами справи, у квітні 2022 року чоловік добровільно вступив до лав Збройних Сил по мобілізації. До листопада 2022 року він перебував на передовій. Після повернення з фронту його перевели в іншу військову частину – там у квітні 2023 він отримав відпустку на 10 діб та додатково 2 доби на дорогу до рідного міста. У матеріалах справи вказано, що чоловік проводив час на власний розсуд до 11 травня, хоч мав з'явитися у частині 24 квітня.

«Після народження доньки він близько 15 років не вживав алкогольні напої, але прибувши у відпустку знову почав їх вживати. Перебував у запої, під час якого його побили. Однак, за медичною допомогою він не звертався. Це стало причиною невчасного з`явлення до місця служби. У зв`язку із цим керівництво призупинило його службу та рекомендувало чекати повідомлення з ДБР. Намагаючись отримати документи, які стосувались його контузії, він поїхав у Дніпро, де у нього викрали кошти і він не мав можливості вчасно з'явитись до ДБР, а тому перебуває під вартою», - йдеться у вироку.

Щодо військовослужбовця відкрили кримінальне провадження за частиною 5 статті 407 Кримінального кодексу України (самовільне залишення військової частини). Санкція цієї статті передбачає від п'яти до десяти років тюрми.
На судовому засіданні, яке відбулося 20 жовтня, чоловік визнав провину. Попри це у суді повідомили, що більш м'яке покарання санкцією частини статті не передбачено.

Читайте також: Відмовив військовому у пільговому проїзді: у Кам'янці-Подільському звільнили водія маршрутки

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую