ye-logo.v1.2

Екскерівник «Новатора» може бути причетним до розкрадання коштів на закупівлю обладнання для літаків

Кримінал 8104
За повідомленням СБУ, вже ексдиректору держпідприємства, керівнику фірми-постачальника та ще двом їхнім спільникам повідомлено про підозру
За повідомленням СБУ, вже ексдиректору держпідприємства, керівнику фірми-постачальника та ще двом їхнім спільникам повідомлено про підозру. Фото: facebook.com/NovatorKhmelnitsky/

Йому та ще кільком спільникам оголосили підозру.

Вчора, 8 грудня, з'явилося повідомлення, що контррозвідка Служби безпеки України спільно з Бюром економічної безпеки (БЕБ) в взаємодії з керівництвом АТ «Українська оборонна промисловість» ліквідувала схему привласнення бюджетних коштів на придбанні комплектуючих для бойових літаків ЗСУ. «Мова йде про модулі підсилення потужності бортових радіолокаційних систем на українських винищувачах СУ-27», - повідомили в пресслужбі СБУ.

За даними слідства, директор оборонного підприємства зі спільниками намагався вкрасти майже 4 мільйони бюджетних гривень на закупівлі відповідного авіаобладнання. «Саме на цю суму він уклав договір з афілійованою комерційною структурою на придбання авіаційного модуля, - повідомили в СБУ. - Втім, ділки поставили на держпідприємство несправні комплектуючі, а його очільник розпорядився взяти на баланс браковану продукцію та оплатити. Для цього посадовець підписав бухгалтерські документи на приймання несправного майна. На їх підставі оборонна компанія перерахувала комерсантам першу частину платежу у розмірі 1,9 млн. грн. У подальшому учасники «схеми» планували вивести ці гроші у тінь через підконтрольні фірми, обготівкувати та розподілити між собою». Правоохоронці викрили оборудку та поетапно її задокументували. Після цього на всю суму договору в розмірі 3,9 мільйонів гривень було накладено арешт.

Правоохоронці оголосили підозру кільком учасникам можливої злочинної схеми. Фото СБУ.

Утім, про яке саме оборонне підприємство йде мова – в СБУ не повідомили. Водночас, журналіст сайту «Є ye.ua» зазирнув в Єдиний Державний реєстру судових рішень (ЄДРСР) та... можна зробити припущення, що справа стосується саме ДП «Новатор», яке розташоване в Хмельницькому. Адже 7 грудня в ЄДРСР оприлюднили ухвалу Київського апеляційного суду, яка набрала законної сили ще 21 листопада. Тоді до суду звернувся захисник однієї фізичної особи-підприємця (в ухвалі просто вказано ФОП ОСОБА_5) з клопотанням про поновлення строку на апеляційне оскарження та апеляційну скаргу на ухвалу слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва від 28 вересня, коли було накладено арешт на грошові кошти, що знаходяться на розрахунковому рахунку ФОП.

І саме з ухвали суду Київського апеляційного суду від 21 листопада стає зрозумілим, що заробити на закупівлі обладнання для літаків намагалися саме на «Новаторі». Наводимо цитати з судової ухвали: «Як вбачається з клопотання прокурора, службові особи ДП «НОВАТОР», а саме директор ДП «НОВАТОР» ОСОБА_9 діючи усупереч інтересів служби, умисно та протиправно, розуміючи суспільну небезпечність своїх дій та бажаючи настання відповідних суспільно-небезпечних наслідків, діючи за попередньою змовою групою осіб до складу якої, окрім ОСОБА_9 , ввійшли інші службові особи ДП «НОВАТОР», ряд фізичних осіб-підприємців, а також інші особи, створили протиправний механізм розтрати грошових коштів вищевказаного державного підприємства, яка полягала у закупівлі товарів військового призначення із залученням реквізитів підконтрольних суб`єктів господарської діяльності, з метою виведення коштів державного підприємства в «тіньовий» сектор економіки та їх подальшого привласнення. Крім того, ДП «Новатор», в особі директора ОСОБА_9 , уклало новий договір № 050/825 від 15.08.2023 на поставку модуля підсилення потужності з ФОП ОСОБА_5 на загальну суму 3 900 000 грн. У подальшому, номер договору був перепідписаний за № 033/882 від 29.08.2023 і в ньому були вказані нові реквізити банківських рахунків ФОП ОСОБА_5 .По документам, 31 серпня 2023 року зазначений модуль був поставлений на ДП «Новатор», після чого на розрахункові рахунки ФОП ОСОБА_5 перераховані кошти для подальшого їх виведення та обготівкування для службових осіб державного підприємства».

Серед підозрюваних може бути вже ексочільник ДП "Новатор" Олексій Свістунов. Фото з facebook.com

Зауважимо, за повідомленням СБУ, вже ексдиректору держпідприємства (за даними аналітичної системи «Youconrol» 30 листопада «Новатор» вже очолював Олександр Яновицький, а до того Олексій Свистунов, який, вочевидь і є підозрюваним у цій справі) , керівнику фірми-постачальника та ще двом їхнім спільникам повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі.

Як повідомили в пресслужбі Офісу Генерального прокурора, трьом співучасникам обрано запобіжні заходи. «У зв'язку з неодноразовою неявкою ексдиректора держпідприємства суд надав дозвіл на його затримання з метою приводу для розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу», - йдеться в повідомленні.

ОНОВЛЕНО: 9 грудня о 14:38 на сторінці Державного підприємства "Новатор" у фейсбуці з'явився допис: "Наказом Акціонерне товариство «Українська оборонна промисловість» від 31 листопада 2023 року звільнено Свістунова Олексія Сергійовича з посади директора ДП "Новатор". Виконуючим обовязки директора ДП "Новатор" з 1 грудня 2023 року покладено на Яновицького Олександра Костянтиновича". Зазначимо, що в листопаді 30 днів, а не 31. Але пізніше в дописі 31 листопада все таки випавили на 30 листопада.

Допис про звільнення Олексія Свистунова від 9 грудня 2023 року. Про причину звільнення в ньому не повідомляють. Скрін з facebook.com/tovnovator

Читайте також - Складав окупантам плани для наступу: тренера-зрадника з Хмельницького засудили до 15-ти років

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую