ye-logo.v1.2

Печуть пироги і готують сухі каші: як у Хмельницькому волонтерять понад пів сотні ОСББ

Допомога 4746
Хмельничанки готують сухі каші для військових
Хмельничанки готують сухі каші для військових . Фото: з архіву волонтерів

З першого дня війни об'єднання співвласників будинків перетворились на справжні «вулики допомоги».

З початком повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну хмельничани стали волонтерити буквально цілими будинками. Сусідські групи у Фейсбуці та чати у месенджерах, де зазвичай обговорювалися буденні питання про ремонти, сміття та організацію дозвілля, перетворилися на чати зі збору допомоги для переселенців та військовослужбовців.

Голови ОСББ та мешканці будинків самоорганізувалися і взялися за різні напрямки допомоги: хтось готує сухі каші, хтось збирає одяг та продукти для переселенців, хтось пече пироги чи купує медикаменти для армійців, а дехто навіть шиє спорядження для військових.

«Я побачила репост у фейсбуці, що роблять сухі каші для захисників і вирішила приєднатися, — розповідає хмельничанка Інна Володченко. — Мене забезпечили продуктами, а далі я сама почала виставляти такі пости в соцмережі. Тоді до цієї справи долучилися мої знайомі, навіть діти допомагають. Є знайомі переселенці з Харківської області, теж завезли їм продукти».

Військовим допомагають навіть зовсім маленькі хмельничани

Інна Володченко живе в одному з багатоквартирних будинків на Озерній. Розповідає, що до волонтерської справи приєдналася близько тижня тому. За цей час зі своїми дітьми зробила 120 порцій каші для захисників.

«Що входить у каші: це вівсяні пластівці, сухе молоко, цукор, родзинки, сушені яблука, журавлина, курага. Я друкую етикетки на принтері, а старший син розфарбовує сердечка кольорами нашого прапора. Усе пакуємо і відвозимо на склад, звідки вже передають хлопцям на передову. Мій брат поки вдома, чоловік теж вдома — у військкоматі їм сказали почекати своєї черги. Я так думаю, поки вони тут, треба допомагати тим, хто зараз воює. Думаю, така допомога теж важлива, хочемо робити те, що в наших силах», — пояснює Інна Володченко.

Вміст пакета достатньо залити окропом — і можна їсти

Один такий пакет — це одна порція. Це зручно: висипав у чашку, залив кип'ятком — і готово.

«До речі, це дуже смачно. Діти в мене просять щодня, щоб зробити їм таку кашку», — додає волонтерка.

Десятки і сотні людей із різних районів Хмельницького об'єднала спільна справа — допомога тим, хто потребує: чи то військові частини, чи переселенці, що оселились у місті, чи просто ті, хто перебуває в поїзді, що зупиняється на вокзалі.

Пакунки з Хмельницького везуть у різні куточки країни

Працівниця управління житлово-комунального господарства Хмельницької міської ради Тетяна Виноградова розповідає, що наразі тим чи іншим чином волонтерять 55 ОСББ. Вона активно співпрацювала з головами об'єднань до 24 лютого, і так склалось, що нині бере активну участь у координації допомоги.

«Я працюю у міській раді, за мною закріплені обов'язки співпраці і розвитку ОСББ у нашій громаді. З початку повномасштабного вторгнення російської федерації активні голови ОСББ почали телефонувати мені і пропонувати щось робити, запитували, кому потрібна допомога, куди її везти. Я була телефонним координатором, підказувала, на яку військову частину і що завезти, в кого які потреби», — пригадує Тетяна Виноградова.

Тетяна Виноградова додає, що мешканці деяких будинків почали збирати речі, консервацію, засоби гігієни, медикаменти. За її словами, вже 26 лютого один із голів ОСББ домовився із забудовником про комерційне приміщення, яке почали використовувати як склад для допомоги і місце збору волонтерів.

«Деякі будинки самі складалися грошима, купували необхідне і передавали голові, а голова передавала мені. Деякі будинки закуповували медикаменти і завозили одразу куди потрібно, я тільки координувала їх. Деякі ОСББ підтягували людей на плетіння сіток, на приготування їжі. Наприклад, одне із ОСББ на вулиці Інституцькій: тут голова з мешканцями щодня випікала до 12 ящиків пиріжків на залізничний вокзал. Щоб забезпечити хоча б мінімальним харчуванням тих людей, які приїжджають вночі. Я знаю, як волонтери працювали, як закидали пакети з харчами в поїзд, що зупиняється на 5 хвилин», — каже волонтерка.

Пиріжки з Хмельницького військові нахвалюють

Є ОСББ, які мають свій напрямок роботи та закріплений військовий підрозділ. Наприклад, один голова об'єднання співпрацює з Нацгвардією, інший — з госпіталем. Також за потреби зібрану допомогу хмельничани передають волонтерам, які везуть її далі — на передову.

«Маю контакти волонтерів, які везуть допомогу в різні міста країни, наприклад, телефонують і кажуть, що їдуть на Боярку. Ми тоді маємо 2-3 дні, щоб зібрати все на базі, запакувати і підписати коробки. Тоді передаємо волонтеру, який все фотографує, коли доправить до адресата», — каже Тетяна Виноградова.

Як вона каже, все більше хмельничан долучаються до збору допомоги для військових і переселенців. Не завжди це гроші, навіть маленький мішок картоплі — це вже більше ніж нічого.

«В одному ОСББ розповіли історію, що приїхала сім'я переселенців, здається, із Сум. Їх безкоштовно поселили в будинку. Люди приїхали, і в них зовсім не було нічого на прожиття. Вони обрізали своїй донечці довге волосся і продали його, щоб мати гроші на харчі. І для мене це було дуже емоційно. Ми швиденько зібрали допомогу для них: якісь крупи, макарони. Навіть той мішок картоплі, можливо, для когось це дуже мало, а для цієї сім'ї — це можливість прожити день ситно», — говорить хмельничанка.

Вона каже, що важлива підтримка кожної людини. Хтось готує обіди для переселенців, хтось розвозить продукти, хтось чистить горіхи.

У кожному пакунку для військових є побажання перемоги

«І з цими кашами теж є історія. Ми їх передали військовим, а вони потім пишуть, мовляв, вибачте, але ми віддали ці каші дітям у звільнених від окупантів селах… Нас такі ситуації надихають. Тому намагаємося додати в ці каші ще зайву ложку сухого молока, чи якісь кольорові цукати. Дехто каже мені, що це дуже масштабна допомога, але я того не бачу. Мені здається, що це крапля в морі — те, що ми робимо. Я надіюся, що хоча б трішечки комусь допомагаємо», — розповідає Тетяна Виноградова.

Усі, хто має бажання долучитись до спільноти волонтерів, можуть звернутися до пані Тетяни за номером: 097-103-72-82.

Нагадаємо, на благодійних виставах у Хмельницькому зібрали понад 100 тисяч гривень.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую