FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
7 Травня, 2024

На Хмельниччині створили Партнерський майданчик міжнародної допомоги

Під час презентації проєкту були присутні представники більше 20 міжнародних організацій. Фото: автора

Проєкт стане спільною комунікаційною платформою для всіх, хто прагне допомагати області.

На Хмельниччині перебуває понад 130 тисяч переселенців з областей, де ведуться бойові дії. Нині вони намагаються облаштувати своє життя далеко від своїх домівок і потребують підтримки. З викликами допомагають їм впоратися різноманітні ініціативи та організації, які й самі з перших днів широкомасштабної війни активно долають труднощі на шляху. Тепер в області вирішили налагодити партнерство цих об’єднань і міжнародних партнерів, щоб вони могли координовано співпрацювати.

Партнерський майданчик міжнародної допомоги презентували сьогодні, 2 червня.

«У ході війни, працюючи з великою кількістю міжнародних гуманітарних організацій, ми зрозуміли, що нам потрібний майданчик для комунікацій. Щоб ті гуманітарні організації, які мають можливість і бажання нам допомогти, володіли актуальною інформацією про потреби наших громад і переселенців. Для цього буде створена інтерактивна карта нашої області. Там кожна територіальна громада виставлятиме потреби, які виникають у них», - розповідає заступник голови ОВА Володимир Юр’єв.

Володимир Юр’єв: «Близько 90 тисяч переселенців виявили бажання залишитися мешкати на Хмельниччині на постійній основі».

За словами посадовця, Хмельниччина співпрацює з великою кількістю міжнародних організацій, але раніше це була розрізнена робота. Адміністрація, волонтери, громадські об’єднання працювали окремо з різними закордонними донорами. Партнерський майданчик їх об’єднає єдиною інформативною базою.

«На сьогодні вже близько 30 міжнародних організацій з нами співпрацюють. В планах зайти в кожну країну, яка має гуманітарні організації, і намагатися їх долучити до роботи з нашою областю», - додає Володимир Юр’єв.

Модератором Партнерського майданчика став Станіслав Куценко. Він пояснив, що вони надихнулися прикладом інвестиційних нянь, які запрацювали у кожній області. За аналогією з інвест-нянями, Партнерський центр супроводжуватиме донорські організації на Хмельниччині та сприятиме вирішенню питань, з якими вони стикнуться у процесі своєї діяльності.

Завдяки майданчику в області планують налагодити системний діалог і співпрацю з міжнародними організаціями. 

«Ми говорили сьогодні про цифри: скільки людей прийняла область, скільки проїхали транзитом. Але за кожною цією цифрою стоїть доля конкретної людини, конкретної сім’ї. Тому наша задача – об’єднати зусилля таким чином, щоб кожна сім’я, кожна людина, яка потребує підтримки, змогла її відчути і отримати. І велика підтримка в цьому міжнародних організацій», - говорить директорка Агенції регіонального розвитку Хмельницької області Катерина Савчук.

Читайте також: Супергерої тилу - як хмельницькі волонтери об’єдналися і працюють на перемогу

Також під час презентації проєкту про свою діяльність розповіли представники місцевих ініціатив, які допомагають постраждалим від війни.