ye-logo.v1.2
6 Квітня, 2020

Міський голова уклав парі, а депутати прийняли бюджет

Економіка 1542
Фото: автора

Позачергова сесія Хмельницької міської ради відбулася за чотири дні до нового року.

Перед тим, як остаточно дати старт новорічним святкуванням депутати, прийняли міський бюджет на 2013 рік. Не всі погодилися із ним, а дехто навіть може залишитися без посади. Обговорення фінансового документа в сесійній залі було доволі активним. Можливо, це результати новорічного корпоративу, який депутати святкували напередодні, а може, тому, що позачергова сесія не передбачає скликання комісій, і бюджет представили депутатам без попереднього обговорення. 
Представляючи загальні цифри, начальник управління фінансів Хмельницької міської ради Наталя Степанова, зазначила, що якісно бюджет кращий, ніж минулого року, але виконаний все одно не буде.
«Бюджет сформовано із врахуванням зростання мінімальної заробітної плати, яке відбудеться у наступному році двічі: в січні та у грудні. Фонд заробітної плати бюджетних установ передбачає виплати матеріальної допомоги медичним та педагогічним працівникам, а також часткову виплату іншим бюджетним працівникам. Закладені до бюджету також доплати за сумлінне виконання роботи», – повідомила Наталя Володимирівна.
Однак не все так гладко. Спочатку представники ВО «Свободи» заявили що взагалі не голосуватимуть за бюджет, бо «вони спільно із колегами із ВО «Батьківщина» таким чином висловлюють свій протест проти надшвидкого прийняття головного фінансового документа країни». «Щодо міського бюджету, то це не бюджет, а відомість із виплати заробітної плати та й дуже недосконалої», – вважає свободівець Олександр Симчишин. Однак бютівці в особі Валерія Лєскова не підтримали колег. Валерій Олександрович заявив, що бюджет недосконалий, але розпочинати рік без коштів не можна, тому бюджет прийняти потрібно, а вже потім, при детальному обговоренні, доопрацьовувати. Потім своє незадоволення висловив начальник управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради Михайло Василишин. Він висловився проти того, щоб зняти 1 мільйон 200 тисяч гривень із міської стоматологічної поліклініки і перенаправити їх на Хмельницьку міську лікарню. Аргументував він свою позицію переконливо: я беру на себе відповідальність за все, що буде зроблено в медицині. І додав, що якщо будуть виявлені помилки, то на наступній сесії він готовий понести будь-яке покарання. Депутати підтримали колегу і пропозиції управління охорони здоров’я. Однак міський голова пішов далі. «Якщо ми доведемо, що кошти розподілені не правильно, то ви, Михайле Йосиповичу, подаєте у відставку». Вже після сесії мер підтвердив серйозність своїх слів і зазначив, що дійсно так і має статися, адже управління, яке він (Михайло Василишин – авт.) очолює є головним розпорядником коштів.
Загалом за словами Наталі Володимирівни, для того, щоб виконати показники, які довів Мінфін міська рада відмінила на цей рік понижений коефіцієнт плати за землю, встановила плату за оренду цілісних майнових комплексів та податок на прибуток для комунальних підприємств.
Офіційно:
Обсяг доходів бюджету на 2013 рік становить 981 млн. 988 тис. грн, у тому числі обсяг дотації вирівнювання - 124 млн. 367 тис. грн, додаткової дотації на покращення надання соціальних послуг найуразливішим верстам населення передбачено в сумі 1 млн. 328 тис. гривень та субвенцій з Державного й обласного бюджетів у сумі 292 млн. 083 тис. грн. Загальний обсяг видатків у проекті міського бюджету на 2013 рік становить рівно таку ж суму. У резервний фонд бюджету закладено 1 млн. гривень. Детально з цифрами можна ознайомитися тут. 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Віддалена робота

  Так  Ні, дякую