ye-logo.v1.2

Хмельничанам нагадують про вчасну сплату рахунків

Економіка 2021
khmelnytsky.com
Фото: khmelnytsky.com

В умовах обмежених можливостей місцевих бюджетів для стабільного функціонування житлово-комунального господарства, вирішального значення набуває сумлінне ставлення населення до оплати за отримані послуги.

Аналіз стану розрахунків мешканців міста за спожиті від початку поточного року комунальні послуги, проведений департаментом економіки міської ради, свідчить, що не всі хмельничани свідомо ставляться до обов’язку вчасно сплачувати за звичні зручності: воду, тепло, обслуговування житла тощо.
За даними Хмельницької міської ради, заборгованість жителів міста за всі види житлово-комунальних послуг станом на 1 квітня 2013 року становить близько 32,3 млн. грн. Не може не турбувати також той факт, що останнім часом спостерігається негативна тенденція щодо розрахунків за спожиті житлово-комунальні послуги. Так, лише від початку поточного року цей показник зріс майже на 5,6 млн. грн.
Незважаючи на низку позитивних напрацювань та жорстких заходів, вжитих до злісних боржників, міським комунальним підприємством "Хмельницькводоканал", борг населення перед підприємством за січень-березень зріс на понад 339 тисяч гривень.
Теплопостачальним підприємствам міста також не вдалося скоротити заборгованість, порівняно з початком року вона зросла майже на 5 млн. грн.
Станом на 1 квітня 2013 року заборгованість населення за послуги теплопостачання складає 19,7 млн.грн., послуги водопостачання та водовідведення – 5,2 млн.грн.
Не кращою є ситуація із розрахунками за послуги ЖЕКів — їм жителі обласного центру заборгували майже 5,8 млн грн., порівняно з початком року заборгованість зросла на понад 291 тис.грн..
За вивіз твердих побутових відходів рівень оплати мешканців міста за березень складає лише 95,6%. Загалом на початок квітня хмельничани заборгували ХКП “Спецкомунтранс” майже 1,5 млн.грн. Порівняно із початком року заборгованість збільшилась на 3,5 тис.грн.
У 2012 році комунальні підприємства теплопостачання (МКП “Хмельницьктеплокомуненерго”, КП “Південно-Західні тепломережі”) та водопостачання (МКП “Хмельницькводоканал”) отримали з державного бюджету кошти на погашення різниці в тарифах. Ця сума складає по підприємствах теплопостачання – 91,6 млн.грн., по МКП “Хмельницькводоканал” – 7,8 млн.грн. Зазначені кошти були спрямовані на погашення заборгованості за газ та електричну енергію.
Негативний досвід інших українських міст мав би стати для хмельничан певною засторогою. Якщо хочемо отримувати послуги від комунальників, повинні вчасно платити за ці послуги.
Нині ж ситуація досить непроста. Якщо така тенденція збережеться, тоді й хмельничанам доведеться розпрощатися із звичним комфортом.
Зважаючи на це, міська влада закликає хмельничан усвідомити, що від вчасності та повноти оплати за спожиті комунальні послуги, багато в чому залежить якість та повнота надання цих послуг.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую