ye-logo.v1.2
3 Грудня, 2020

За утеплення будинків хмельничанам відшкодують цього року 200 тисяч гривень, наступного — один мільйон

Економіка 2061
Сьогодні процес кредитування населення йде активніше, ніж кредитування ОСББ, ЖБК
Сьогодні процес кредитування населення йде активніше, ніж кредитування ОСББ, ЖБК. Фото: автора

Загальний обсяг виданих кредитів на придбання негазових котлів та енергоефективного обладнання у Хмельницькій області становить 8,1 мільйона гривень.

З квітня цього року з держбюджету виділяють кошти на відшкодування частини кредиту на впровадження енергоефективних заходів у житлових будинках. Зокрема, гроші частково відшкодовуються за придбання засобів обліку води, теплової енергії, вікон з енергозберігаючим склом, сонячних колекторів та інше. Загалом перелік таких матеріалів та обладнання нараховує більше 200 найменувань.

«З початку минулого року ми почали активно працювати над темою заміщення газу. Ми давали людям пільговий стимулюючй тариф на заміщення газу, почали стимулювати заміщення котлів для домогосподарства. Це дало нам можливість зекономити під час опалювального сезону 2014-2015 років 2,4 мільярди кубів газу , що становить 12%, - розповів голова Держенергоефективності України Сергій Савчук. – При цьому минулого року тисяча кубів газу коштувала 400 доларів. Зекономлені гроші залишилися в державі».

У Хмельницькому обговорили шляхи проведення енергоефективних заходів

Як повідомив Сергій Савчук на семінарі енергоефективного партнерства у Хмельницькому, 80% житлового фонду України треба модернізувати. Тому було прийнято рішення дати можливість домогосподарствам та об’єднанням співвласників багатоповерхових будинків (ОСББ) купувати будь-яке енергозберігаюче обладнання та матеріали для утеплення. «Якщо розглянути регіональний розподіл обсягу виданих кредитів на придбання негазових котлів та енергоефективного обладнання , середній показник в регіонах становить 8,7 мільйона гривень, в Хмельницькій – 8,1, - зазначив він. - Ми зробили кредитний калькулятор, який є на сайтах райдержадміністрацій. За його допомогою можна підрахувати, скільки треба грошей на конкретний енергоефективний захід. Згідно проведеного опитування, 93% мешканців будинків готові до інвестування в енергоефективність власного житла, оскільки воно передбачає зменшення витрат на комунальні послуги».

Утеплення будинків призведе до скорочення споживання енергоресурсів

Сума відшкодування коливається в межах від 20% до 40% від суми кредиту, залученого на придбання такого обладнання. «Ми зобов’язалися спрямовувати кошти обласного бюджету на погашення відсоткової ставки на енергоефективні заходи у житлових будинках в обсязі не менше 200 тисяч гривень у 2015 році та 1 мільйон гривень на наступні роки, в яких буде надаватися підтримка з держбюджету, - розповів голова Хмельницької ОДА Михайло Загородний. – Ми пропонуємо відшкодування 15% із 25%, під які банки видають кредити, тобто населенню, ОББ, ЖБК необхідно буде сплатити лише 10% річних за одержаними кредитами».
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Здам житло

  Так  Ні, дякую