ye-logo.v1.2

Ціни зростуть на усе!

Економіка 1871

Такі прогнози представників хмельницького малого та середнього бізнесу у зв’язку із нововведеннями в українськІй системі оподаткування

З прийняттям нового Податкового кодексу підприємці передбачають підвищення цін на усю продукцію, починаючи з вартості нерухомості й закінчуючи продуктами першої необхідності.
«Хотіли як краще, а вийшло як завжди». Саме так охарактеризував ініціативи законотворців у галузі податків кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів та банківської справи Хмельницького Національного університету Олександр Фрадинський.
«Усі податки платимо ми з вами, кінцеві – споживачі, – каже пан Фрадинський. – Це така система перекладання податку. От купили ви буханку хліба і, тим самим, заплатили за її випікання та довезення у магазин, за мелення борошна, вирощування пшениці, сплатили прибуток та компенсували витрати на податки усім учасникам процесу».
Та й самі підприємці чудово розуміють, що підвищення цін вплине на купівельну спроможність українців.
«Нехороша ситуація. Звісно, новий Податковий вплине на ціни, але наскільки, я не готовий відповісти», – каже підприємець Олександр Закутний, керівник фабрики вікон «Болена».
«Люди бояться їхати за товаром, – каже 34-річна Олена, приватник, яка вже 11 років працює на ринку. – Якщо ми розмитнювали товар 700 гривень за «куб», потім за 1300, а тепер буде ще більше. Тому й ціна значно зросте. Й так само з податками – раніше платили 60 гривень в місяць, потім стало 200, а за новим податковим буде 400 гривень, плюс збір до Пенсійного фонду, а ще ж за оренду кіоску платити треба. От і рахуйте!»
«Хто б там що не говорив, бо дехто висвітлює ситуацію, як йому вигідно, але я думаю, що ціни на нерухомість зростуть», – Олександр Кудінов, депутат міської ради, забудовник, керівник фірми «Прагма-сервіс».
«Чесно кажучи, мені б не хотілося піднімати ціни, особливо різко, тому що люди нічого не купуватимуть, – пояснює Яна Попіль, власниця весільного салону «Щастя». – Підвищувати вартість можна завжди, але що з того буде?! Тому, швидше за все, менше зароблятимемо, а ціни підніматимемо поступово. До того ж, не лише податки можуть зрости, а й, наприклад, акциз на бензин. А це спровокує підняття цін буквально на все, у тому числі й на продукти».

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую