ye-logo.v1.2
7 Липня, 2020

Добудова енергоблоків на ХАЕС: 70 мільярдів росіянам?

Економіка 1280
Хто ж добудує два енергоблоки Хмельницької атомної - поки не зрозуміло
Хто ж добудує два енергоблоки Хмельницької атомної - поки не зрозуміло. Фото: radiosvoboda.org

«У технічному завданні вже виписаний тип реактора конкретного виробника – компанії, яка підконтрольна підсанкційному російському «Газпромбанку», - «Схеми».

«В уряді вирішили добудувати Хмельницьку атомну електростанцію (ХАЕС). Будівництво 3-го і 4-го енергоблоків було заморожене ще з радянських часів. Тепер цей грандіозний за ресурсами та витратами проект знову збираються реанімувати. Його кошторис нині – близько 70 мільярдів гривень», - йдеться в розслідуванні програми «Схеми: корупція в деталях», проекту «Радіо Свобода» та каналу «UA:Перший».

«Ключове питання – хто зможе забезпечити добудову двох реакторів? Виявилось, що в технічному завданні вже виписаний тип реактора конкретного виробника – Skoda JS. І хоча ця компанія зареєстрована у Чехії, та насправді має російське коріння – вона підконтрольна підсанкційному російському «Газпромбанку», - пише Катерина Каплюк на «Радіо Свобода». - Окрім того, Skoda JS фігурує у кримінальній справі НАБУ щодо екс-депутата Миколи Мартиненка – як компанія, за домовленостями з якою, за версією слідства, він виводив державні гроші з України на свою панамську фірму. Чи є альтернативи такому проблемному підряднику для добудови ХАЕС? І чи відповідає рішення уряду за будь-що завершити це будівництво національним інтересам України?»

«Ще влітку 2018 року Кабінет міністрів України затвердив обґрунтування для будівництва третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС – на загальну суму понад 70 мільярдів гривень. Виробником реакторних установок для Хмельницької АЕС у попередньо затверджених урядом документах вказана Skoda JS – чеська компанія із групи, контрольованої російським «Газпромбанком». Цей банк, яким співволодіє російська енергетична корпорація «Газпром», перебуває під санкціями не лише в Україні, але й у Сполучених Штатах Америки та Євросоюзі.
Але російська приналежність чеської Skoda JS – це не єдиний шлейф, який тягнеться за фірмою. Так, в Україні компанія Skoda JS фігурує у справі Національного антикорупційного бюро щодо можливого отримання неправомірної вигоди колишнім народним депутатом від «Народного фронту» Миколою Мартиненком. Тож виходить, що частину із 70 мільярдів гривень, призначених для розбудови атомної станції на Хмельниччині, може отримати фірма з підсанкційної російської групи, а сама компанія ще й фігурує у корупційній справі в Україні», - пише «Радіо Свобода».

Детальніше у програмі «Схеми: корупція в деталях»:

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую