ye-logo.v1.2

Пенсія не для всіх!

Економіка 3254
Фото: Антон Марчук

З 1 квітня будуть підвищені пенсії. Проте, таке збільшення буде стосуватися не всіх виплат, які отримують літні люди

За словами директора департаменту пенсійного забезпечення Міністерства соціальної політики Миколи Шамбіра, з 1 квітня 2011 року відповідно до Закону «Про Державний бюджет України на 2011 рік» відбудеться чергове підвищення прожиткового мінімуму. У зв’язку з цим будуть переглянуті у бік збільшення і пенсійні виплати, розмір яких залежить від величини прожиткового мінімуму.
«Це – розміри підвищень до пенсій ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань, додаткова пенсія особам, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи, державна соціальна допомога з догляду, розміри надбавок до пенсій донорів, розміри пенсійних виплат шахтарям», – сказав директор департаменту міністерства.
За словами Шамбіра, також будуть перераховані інші виплати: розміри пенсій, нарахованих відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (мінімальний розмір пенсії, який призначається відповідно до цього Закону, встановлюється в залежності від категорії осіб, в розмірі від 100% до 130% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; розміри пенсій за особливі заслуги (відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» пенсії за особливі заслуги встановлюються у розмірі від 20% до 40% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність); розміри щомісячної доплати до пенсії непрацюючим пенсіонерам, звільненим у зв’язку із закриттям Чорнобильської АЕС; найменша пенсійна виплата у зв’язку з втратою годувальника (на одного непрацездатного члена сім’ї – 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на двох і на трьох і більше – 120% і 150% відповідно); надбавки до пенсій за понаднормовий стаж (які нараховані, виходячи з розміру прожиткового мінімуму).
Директор департаменту Мінсоцполітики нагадав, що перерахунок зазначених виплат здійснюється за матеріалами пенсійних справ і до кінця року поетапно буде збільшуватися ще з 1 жовтня і з 1 грудня.
Щодо того, як буде змінюватися рівень прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб протягом нинішнього року, Шамбір повідомив: «З 1 січня він досягав – 750 грн, А з 1 квітня вже буде становити 764 грн, З 1 жовтня і з 1 грудня відповідно – 784 і 800 грн».
Крім того, директор департаменту Мінсоцполітики навів кілька прикладів нових розмірів виплат, які будуть здійснюватися вже з наступного місяця.
Так, мінімальна пенсія (без урахування пенсії за особливі заслуги) з 1 квітня 2011 року для інвалідів ВВВ становитиме: I групи – 1833,60 грн; IІ групи – 1642,60 грн; IІІ групи – 1451,60 грн; для учасників бойових дій – 1260,60 грн.
Додаткова пенсія особам, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи (відповідно до ст. 50, 51 і 52 Закону «Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок чорнобильської катастрофи»): інвалідам І групи – 229,20 грн; інвалідам ІІ групи – 152, 80 грн, інвалідам ІІІ групи, дітям-інвалідам, а також тим, хто хворіє внаслідок чорнобильської катастрофи на променеву хворобу, та особам, віднесеним до категорії 2 – 114,60 грн; особам, віднесеним до категорії 3 – 76,40 гр.; особам, віднесеним до категорії 4 – 38,20 грн.

Джерело ZIK
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую