ye-logo.v1.2

Василь Ядуха підбив підсумки соціально-економічного розвитку Хмельниччини за півріччя

Економіка 3961

Під головуванням Василя Ядухи відбулася розширена нарада з питань підведення підсумків соціально-економічного розвитку області за січень-травень 2011 року

З ініціативи голови облдержадміністрації, в області започаткований постійний моніторинг соціально-економічного розвитку краю, не чекаючи завершення кварталу чи півріччя. Таку практику введено в цілому по області і по окремих галузях економіки. На переконання Василя Ядухи, це стимулює. 
«Якщо ми реально вболіваємо за розвиток Хмельниччині і хочемо, щоб вона була іншою, то кожна людина, а приклад має показати чиновник, кожен житель області працездатного віку, має знайти своє місце і роль в розбудові Хмельниччини. Якщо такого немає, то нічого не досягнемо», - сказав Василь Ядуха під час наради, участь у якій взяло керівництво облдержадміністрації та обласної ради, голови районних державних адміністрацій, міські ( міст обласного значення) голови, очільники районних рад, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів влади, установ, підприємств, організацій.
Нарада відбулася у незвичному форматі – підсумував результати за 5 місяців голова облдержадміністрації. Йшлося як про досягнення, так і недоліки. Окреслювалися питання, на які потрібно звернути увагу першочергово.
За дорученням голови, впродовж двох місяців буде складено графік , за яким на території кожного району і міста обласного значення відбуватимуться публічні збори за участю керівництва облдержадміністрації і відповідних структур.
« Керівник району чи міста мають провести у будинку культури збори за участю громадськості і прозвітувати що зроблено за рік роботи нової влади, які є напрацювання і бачення вирішення проблемних питань. Це робиться для того, щоб всі знали над чим працює влада. Кожна людина, яка не може достукатися роками до керівників різних рівнів, може прийти, поставити запитання і отримати на нього відповідь. Тобто, ми підемо до людей», - наголосив Василь Ядуха. На громадських слуханнях має бути затверджена програма щодо завершення 2011, окреслені завдання на 2012 рік. Розглядатимуться основні питання життєдіяльності території. Готуватися до серйозного іспиту не стільки перед владою скільки перед людьми, Василь Ядуха рекомендував вже по приїзду на місце. За словами очільника краю, після таких слухань можливі і кадрові ротації.
Щодо показників, то в області, за словами Василя Ядухи, збереглися позитивні тенденції соціально-економічного розвитку. За результатами роботи за січень-травень, Хмельниччина - в трійці кращих областей нашої держави. Разом з тим, відзначив значне погіршення показників Новоушицького, Шепетівського, Славутського, Старосинявського, Летичівського районів та міста Славута. Саме вони мали негативний вплив та не дозволили області отримати ще вагоміші результати.
Одним з основних показників є розвиток промисловості. За підсумками п`яти місяців обсяги промислового виробництва збільшилися в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 11,6%, а частка у ВВП області складає 24% - це п`яте місце в державі.
З результатами роботи АПК на сьогодні Хмельниччина займає 2 місце в державі. Темп зміни обсягів виробництва валової продукції сільського господарства в усіх категоріях господарств становив 109%. Проте 6 районів допустили зменшення виробництва валової продукції сільського господарства до відповідної дати минулого року : Полонський, Волочиський, Ізяславський, Красилівський, Новоушицький, Славутський.
Особливо хвилює голову адміністрації питання раціонального використання земель. Впродовж двох місяців завершити інвентаризацію земель – таким було доручення очільника краю головам райдержадміністрацій. « Щоб не було такого, що є в районі 37 тисяч гектарів рилі, а орендну плату за користування цією землею сплачують лише за 16 тисяч», - підкреслив Василь Степанович.
Незрозумілою голова назвав ситуацію з ціною на молоко, та попередив керівників районів, що не дозволить знущатися над людьми. Лише в Білогір`ї і Городку влада здатна впливати на ситуацію, там виконали доручення щодо підвищення закупівельної ціни на молоко. Проблемним на сьогодні залишається питання вивозу молока за межі області. Лише за І квартал вивезено 22 тисячі тон молока. Найбільше – з Теофіпольського, Білогірського, Волочиського та Шепетівського районів.
Найстабільнішою ситуацією з цінами на споживчому ринку серед міст обласного значення голова адміністрації назвав місто Шепетівку, де, як у торговій мережі, так і на продовольчих ринках ціни нижчі або на рівні середніх по області і державі. Найвищими залишаються вони у Хмельницькому. Цінову ситуацію та наповнення споживчого ринку Василь Ядуха назвав питанням №1 для керівника району, міста, селища, села.
Найболючішою проблемою, за словами голови адміністрації, є будівельна діяльність . «Складається враження, що в області проходить будівельна змова», - сказав голова. Адже за 5 місяців будівельними підприємствами усіх форм власності виконано робіт на суму 113,3 млн. грн., що в порівняльних цінах на 19,1% менше ніж за відповідний період минулого року. У Деражнянському, Славутському, Старокостянтинівському та Старосинівському районах підприємства взагалі не виконували будівельних робіт. Має бути віднайдений механізм продовження будівництва всіх об`єктів, які мають високу ступінь готовності, - переконаний голова. Є об`єкти у Віньківцях, Чемерівцях, Ярмолинцях з рівнем будівельної готовності від 20 до 40%, проте не вживаються заходи щодо пошуку інвесторів з метою добудови.
За звітний період в економіку області освоєно 600 млн. грн. інвестицій в основний капітал, що на 11,6% більше, ніж за відповідний період 2010 року. Наразі Хмельниччина за цим показником посідає 11 місце ( у 2010 – 24). Зросли обсяги інвестицій у розвиток 12 адміністративних одиниць за рахунок впровадження підприємствами інвестиційних проектів технологічного переозброєння виробництва, закупівлі сільськогосподарської техніки. Серед них найбільше – у Старокостянтинівському, Віньковецькому, Шепетівському, Красилівському, Волочиському районах та місті Славута. Значно зменшились обсяги інвестицій у Білогірському, Новоушицькому, Ізяславському районах та місті Нетішин.
За результатами наради, голова дав відповідні доручення очільникам районів, які мають лягти в основу звіту перед громадськістю. Для цього на кожній території будуть створені робочі групи, розроблений чіткий план дій стосовно вирішення проблемних питань, які гальмують розвиток тієї чи іншої території. Серед основних питань – інвентаризація майна, презентація району чи міста, залучення інвестицій, виведення з тіні бізнесу і легалізація зайнятості, тощо. Також на місцях звітуватимуть, як впроваджуються реформи, започатковані Президентом України.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую