ye-logo.v1.2

На Хмельницькій АЕС збудують нові енергоблоки за допомогою американської компанії

Економіка 2799
На ХАЕС відкрили пам
На ХАЕС відкрили пам'ятний знак з нагоди початку будівництва енергоблоків №5 і №6. Фото: з фейсбуку «Енергоатому»

Керівництво «Енергоатому» назвало це новим етапом розвитку енергетичної галузі України.

«Енергоатом» і американська компанія «Westinghouse» днями підписали кілька угод щодо розвитку ядерної енергетики в Україні. Зокрема, про збільшення кількості будівництва нових енергоблоків. Два з них американці збудують «з нуля» на Хмельницькій атомній електростанції. Початок їх зведення відзначили відкриттям пам’ятного знаку.

За інформацією пресслужби НАЕК «Енергоатом», раніше передбачалося, що Україна за допомогою «Westinghouse» збудує п’ять нових енергоблоків. Вони матимуть американські реактори АР1000, які мають сучасну систему безпеки й можуть працювати в режимі маневрування. Однак 2 червня НАЕК «Енергоатом» і «Westinghouse» підписали новий договір, яким збільшили кількість будівництва нових енергоблоків з п’яти до дев’яти. Перші з них збудують на території Хмельницької АЕС.

Для ХАЕС це будуть енергоблоки №5 і №6. Їх будуватимуть «з нуля», а не на місці незавершених третього та четвертого. Генеральний директор Хмельницької АЕС Андрій Козюра запевнив, що майданчик станції вже готовий до будівництва енергоблоків АР1000. Проведені необхідні підготовчі роботи. З нагоди початку будівництва президент державного підприємства «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін і головний виконавчий директор «Westinghouse Electric Company» Патрік Фрагман урочисто відкрили пам’ятний знак.

«Це новий етап розвитку енергетичної галузі України. Завдяки спільним проєктам з «Westinghouse» ми станемо одним зі світових лідерів ядерної енергетики, матимемо потужний та сучасний парк атомних енергоблоків, які вироблятимуть чисту електроенергію для України та всієї Європи», — заявив Петро Котін.

Оскільки Україна відмовилася від закупівлі російського ядерного палива, підписання ще однієї угоди дозволить збільшити обсяги постачання американського палива. Його транспортуватимуть зі Швеції. А третя нова угода стосується створення інженерно-технічного центру «Westinghouse» в Україні. Він не лише супроводжуватиме будівництво та роботу АР1000, а й майбутнє виведення з експлуатації старих енергоблоків.

Читайте також: Сонячні дахи ХНУ. Як університет економить на «комуналці» і готує фахівців із відновлювальної енергетики

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую