ye-logo.v1.2
14 Жовтня, 2019

На Хмельниччині почали більше видавати кредитів

Олександр НІКІТІН Економіка 2033

Вимоги за кредитами, наданими банківськими установами в реальний сектор економіки Хмельниччини, в поточному році збільшилися на 5,5% і на 1 жовтня 2011 року становили 6,8 мільярдів гривень.

Такі дані наводить управління Національного банку України у Хмельницькій області. Так, за повідомленням прес-служби обласного управління НБУ, в структурі кредитних вкладень в економіку регіону за категорією позичальників становили кредити, надані населенню (майже 53% або 3,6 млрд.грн.).
Посилення вимог банків при отриманні кредитів на фоні низького рівня платоспроможності населення примусило банківські установи переорієнтовувати свою діяльність на роботу з юридичними особами – унаслідок чого обсяг вимог за кредитами, наданими суб’єктам господарювання, впродовж 9 місяців поточного року збільшився - на 18% до 3,2 млрд.грн., в той час, як обсяг кредитів для населення, навпаки, зменшився – на 4%.
В структурі кредитів за видами економічної діяльності найбільшими були частки кредитів, наданих пріоритетним підприємствам області: сільському господарству (46%), переробній промисловості (29%), торгівлі (12%), будівництву (5%).
За видами валют – переважали залишки за кредитами в національній валюті – майже 55%, або 3,7 млрд.грн. За звітний період їх обсяг зріс на 24%. Кредити в іноземній валюті за 9 місяців п.р. зменшилися на 10% і становили 3,1 млрд.грн. Структуру кредитів в іноземній валюті визначала заборгованість у доларах США (90%), євро (8%) та в інших валютах (2%).
Упродовж звітного року в структурі кредитного портфелю доля довгострокових кредитів становила майже 66% або (4,4 млрд.грн.), але у зв’язку із обмеженими довгостроковими ресурсами впродовж звітного періоду їх обсяг мав тенденцію до зменшення – за 9 місяців майже на 7%.
Серед головних позитивних змін у посткризовий період – зростання ресурсної бази, яке спостерігалося впродовж звітного року – загальний обсяг зобов’язань банківських установи регіону зріс майже на 8% і на 1 жовтня становив 5,4 млрд.грн.
У структурі депозитних коштів, як і раніше, переважали депозити в національній валюті – 62% або понад 3,3 млрд.грн.
У структурі депозитів за категорією вкладників найбільшу частку займали депозитні вкладення населення - 82% і за 9 місяців поточного року зросли майже на 10% та склали 4,5 млрд.грн. або по 3374 грн. на кожного жителя області, тоді як на початок 2011 року – по 3106 грн. (тобто на 268 грн. більше).

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую