ye-logo.v1.2

Чи варто запасатися золотом?

Економіка 6594

Кореспонденти «Є Поділля» дізнавалися, чи вигідно нині купувати банківське золото та як можна на ньому заробити

Як повідомляють в Хмельницькому відділенні Національного банку України, за останнє десятиліття в Україні вартість золота подолала вражаючий шлях від 48 гривень за грам до 352 гривень за грам (офіційний курс НБУ на 8 листопада 2010 року). Незважаючи на ріст у ціні, попит на золото також росте. Нині цей дорогоцінний метал продають чи не в усіх комерційних банках Хмельницького. Та чи варто вкладати гроші у золото – дізнавалися кореспонденти «Є Поділля».


Купувати золото вигідно, а от продати – проблематично
Значне підвищення офіційних курсів на коштовні метали на фінансовому ринку країни спостерігається чи не щодня. За даними Хмельницького відділення Національного банку України, на понеділок офіційний курс золота, порівняно з п’ятницею, суттєво зріс – на 5 гривень 69 копійок і склав
352 гривні 24 копійки за грам. Цей курс золота, до речі, є максимальним, котрий встановлює Нацбанк протягом останнього часу. З початку року офіційний курс золота подорожчав на понад 25,5 відсотка. У хмельницьких комерційних банках в понеділок, 8 листопада, найдешевше можна було купити стограмовий зливок жовтого металу за 35 тисяч 420 гривень, що дорожче від п’ятниці на 170 гривень. Тож, коли газета дійде до читача, не виключено, що золото ще додасть у ціні.
У хмельницьких комерційних банках купити золото за курсом Нацбанку нереально. Там воно ще дорожче. І, як виявилося, чим більша вага зливку, тим менше вартує грам золота. Наприклад, в одній банківській установі двограмовий золотий зливок нам пропонували за 774 гривні, тобто, 387 гривень за грам, а двадцятиграмовий – за 7340 гривень, тобто, вже по 367 гривень за грам.
Хмельничани золоті зливки купують переважно як подарунок або ж для обміну на ювелірні вироби. В банках зізнаються, що вони в десяток разів популярніші, аніж, скажімо, ювілейні монети з дорогоцінних металів. В одній з ювелірних крамниць, куди ми завітали, нам розповіли, що хмельничани частенько обмінюють дорогоцінні зливки на золоті прикраси. «Останнім часом золото постійно росте в ціні – як і банківське, так і у виробах, – розповідає продавчиня крамниці Олена Кирилюк. – Знаю, що в банках грам золота 999 проби продають приблизно за 390-420 гривень. А, наприклад, грам золота в прикрасах 585 проби у нас коштує в середньому 310-350 гривень. Грам банківського золота можна обміняти майже на два грами (якщо бути точним, то на 1,7 грама) золота у виробах. Ще близько сотні – доведеться доплатити за роботу. Якщо порахувати, то такий обмін досить вигідний».
Ювелірні крамниці, як правило, золота не скуповують, а лише обмінюють на золоті вироби. Якщо ж у вас є золотий зливок, але конче необхідні гроші, то продати його можна лише в ломбарді. Принаймні, в жодному з місцевих відділень банків та ювелірних крамничок обміняти дорогоцінний метал на гроші не погодилися.
З чотирьох банків (а ми побували в «ПриватБанку», «Авалі», «Ощадбанку», «Укрсоцбанку»), котрі займаються реалізацією банківських металів, жоден не приймає їх назад, не розмінює на дрібніші зливки та не обмінює на гроші.
А от в ломбарді золото купують залюбки. Однак, дають за грам банківського золота не так вже й багато. Найвигідніша ціна, котру нам вдалося знайти наприкінці минулого тижня, – 270 гривень за грам. І це при тому, що в банках того дня грам золота продавали, в середньому, за 387 гривень.


Ризикувати чи ні?
Альтернативним методом покупки золотого зливка є відкриття в банку так званого «золотого депозиту». Наскільки такі вклади популярні серед хмельничан, на жаль, нам з’ясувати не вдалося. Як зізнаються в Хмельницькому відділенні Національного банку України, підрахунку вкладів у дорогоцінних металах не ведуть. Втім, нині такі депозити пропонують чи не в кожному банку.
Як правило, більшість банків пропонує схожі умови «золотих» депозитів. Різняться вони лише розміром мінімального внеску. Мінімальний, який нам вдалося знайти – 50 грамів золота. Буде краще, якщо ви придбаєте його одразу ж при відкритті рахунку. Бо якщо принесете зливок з вулиці, то можуть виникнути проблеми з його експертизою.
Чим триваліший строк депозиту та більша вага вкладу – тим вища відсоткова ставка.


 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую