ye-logo.v1.2
16 Червня, 2019

На туристичній стежці в Бакоті археологи розкопали древнє поховання жінки з дитиною

Галина МЕЛЬНИК Історія 1698
Поховання знаходилося на туристичній стежці
Поховання знаходилося на туристичній стежці . Фото: muzeum.in.ua

Могилу знайшли на Кам’янеччині.

 У Бакоті на Кам’янеччині виявили древнє поховання. Археологи припускають, що воно пов’язане з давньоруським цвинтарем, який існував біля монастиря.

«Наша земля настільки багата, що знахідки, у прямому сенсі цього слова, лежать просто під ногами», - зазначають археологи.

Як повідомляється на сайті заповідника, поховання знаходилося на туристичній стежці між джерелами №2 та №3. Як виявилося, це могила молодої жінки з дитиною. У похованні знайшли срібне кільце, срібну скроневу підвіску та мідний хрестик.

«Судячи з орієнтації та супроводжуючого інвентаря поховання пов’язане з давньоруським цвинтарем, який існував біля монастиря. Одні з перших ґрунтових поховань біля монастиря були відкриті 1975 року. Тоді теж було досліджено трупопокладення жінки з дитиною та скроневими срібними кільцями», - розповідає про чергову археологічну знахідку Ігор Старенький, кандидат історичних наук, співробітник Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника.

Попередні обстеження стежки, на якій розміщені джерела №2 і №3 перспективні показали, що ця територія є перспективною для подальших досліджень.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео