ye-logo.v1.2
19 Липня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 17 січня

Юна МІТРАШКО Історія 592
Так сьогодні виглядає будинок, у якому проходили зустрічі Товариства подільських лікарів.
Так сьогодні виглядає будинок, у якому проходили зустрічі Товариства подільських лікарів. . Фото: з матеріалів Хмельницьких краєзнавчих студій

Перші радіопередачі та товариство лікарів-краєзнавців.

У 1859 році інтелігенція Камянця-Подільського створила перше на Поділлі науково-лікарське товариство. Лікарі збирались у відомого доктора медицини Олександра Кремера. Найбільш палким та активним пропагандистом створення лікарського товариства був доктор Андріян Баранецький, який мешкав у Ярмолинцях, а в 1858 році був одним із засновників Товариства польських лікарів в Парижі. Саме він опрацював проекти статуту та програми товариства.

За матеріалами Хмельницьких краєзнавчих студій, в грудні 1860 року губернатор затвердив статут Товариства. Хоча затверджений статут дещо відрізнявся від поданого проекту та обмежував поле діяльності Товариства, але саме це стало прогресом у відносинах уряду і Товариства, легалізувало його діяльність. Тому 17 січня 1861 року з цієї нагоди відбулись урочисті збори Товариства подільських лікарів. Згідно зі статутом Товариство переймалося стеженням за розвитком медичних наук і впровадженням їх досягнень у практику, вивченням і поліпшенням санітарно-гігієнічного стану Подільської губернії, створенням професійної бібліотеки та медико-краєзнавчого музею, наданням матеріальної допомоги лікарям, які втратили заробіток по старості або у зв’язку з погіршенням стану здоров’я, видавничою діяльністю для оприлюднення наукових і популярних праць. Товариство проіснувало до 1917 року, зосередивши свою роботу не лишена санітарно-гігієнічних та медичних питаннях, а й охопило краєзнавчу діяльність.

У 1961 році, 17 січня, в Кам’янці-Подільському почали транслювати перші місцеві радіопередачі. У місті почала працювати районна редакція радіомовлення на громадських засадах. До її складу ввійшли місцеві журналісти, партійні працівники, спеціалісти промисловості та сільського господарства. У 1961 році, 27 січня про це повідомила газета «Радянська Україна», що видавалася в Києві. Загалом у Хмельницькій області тоді було створено п’ять редакцій радіомовлення.
 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

  Так  Ні, дякую