ye-logo.v1.2
23 Липня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 23 лютого

Юна МІТРАШКО Історія 902
В цьому приміщенні було відкрито першу в Хмельницькій області картинну галерею
В цьому приміщенні було відкрито першу в Хмельницькій області картинну галерею. Фото: muzeum.in.ua

Від давнини до сьогодення про людей та події.

В цей день у 1950 році в Кам’янці-Подільському, вперше після війни, стали регулярно курсувати автобуси. Перший маршрут зв’язав Підзамче й залізничний вокзал. Загалом перший автобус на внутрішньому маршруті № 1 «Вокзал – Старе місто» з'явився 1935. А у жовтні 1923 року у Кам'янці-Подільському був випущений перший автобус радянської України, а через два місяці — ще один. Автобуси отримали назву «Кам'янецький мотор». Автобуси передали управлінню Подільської губтрансконтори, яке одразу організувало пасажирський маршрут Кам'янець-Подільський — Проскурів — Вінниця. «Кам’янецький мотор» мав 12 місць для пасажирів у салоні, та ще два місця біля водія. Двигун мав потужність 30 кінських сил та розганяв машину до 30 кілометрів на годину.

У 1982 році 23 лютого в Кам’янці-Подільському урочисто відкрито першу в області картинну галерею. На відкритті виступили з вітаннями львівський художник, уродженець Кам’янця-Подільського Семен Грузберг, московський архітектор Володимир Розвадовський — син художника В’ячеслава Розвадовського. Галерея розмістилася в приміщеннях колишньої духовної семінарії – на вулиці П’ятницькій, що у Старому місті. Також у залах будинку №11 розпочав свою роботу художній відділ Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника, який тримав опіку над Картинною галереєю.

Цього дня 411 років з часу смерті Костянтина-Василя Острозького (1527-1608) – діяча українського державотворення, нащадка давньоруського роду, воєводи Київського і Волинського, провідника європейської Реформації, засновника Старокостянтинова. Зі смертю Костянтина Острозького завершувалася ціла епоха інтелектуального і духовного відродження Поділля.

 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

  Так  Ні, дякую