ye-logo.v1.2

В Меджибожі археологи віднайшли унікальний скляний кубок

Історія 5607
Кубок з
Кубок з'єднується за допомогою різьби. Фото: Medzhybizh Architectural-Archaeological Expedition

Він складається з двох частин.

Новий рік приніс науковцям Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» нові знахідки. Досліджуючи приміщення першого поверху палацу Сенявських-Чарторийських, де наразі триває реставрація, археологи натрапили на цікаву знахідку: розбитий скляний кубок.

«Коли зібрали усі знайдені шматочки, то зрозуміли, що кубок можна відновити на 70 відсотків. Та найцікавіше, виявилося, що цей кубок складається з двох частин, які з’єднуються між собою за допомогою різьби. Це дуже важкий технологічний прийом – на склі зробити різьбу. Тому, реставруючи кубок, паралельно в каталогах шукаємо аналоги. Поки їх не знайшли», - розповідає Олег Погорілець, директор Державного історико-культурного заповідника «Межибіж».

Кубок науковці датують кінцем XVIII – початком XIX століття. Він доволі об’ємний і може вмістити понад півлітра рідини. На склі проглядається рослинно-геометричний орнамент. На жаль, немає ні гербу власника, ні ініціалів, нанесення яких на такі кубки на той час практикувалися.

Кубок складається з двох частин. Фото: Medzhybizh Architectural-Archaeological Expedition.

«Дуже важливо знайти аналоги, щоб зрозуміти де, на якій мануфактурі виготовляли такий посуд та використовували такий технологічний прийом як накладення різьби. Бо саме так ми зможемо простежити, звідкіля кубок потрапив до Меджибожа, дізнатися більше про зв’язки власників містечка з іншими країнами», - каже Олег Погорілець.

Науковці шукають аналоги. Фото: Medzhybizh Architectural-Archaeological Expedition.

Як одну з версій розглядають і таку, що кубок міг бути привезений як трофей з Франції після перемоги над армією Наполеона. Утім, дослідження та пошук аналогів покажуть чи так це, чи походження кубка, знайденого у палаці Сенявських-Чарторийських, все ж дещо інше.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую