ye-logo.v1.2
10 Грудня, 2019

Чотири поховання та давня прикраса: в Кам’янці-Подільському нові знахідки

Ірина ОЛІЙНИК Історія 4333
Розкопки цього річ триватимуть ще до кінця серпня
Розкопки цього річ триватимуть ще до кінця серпня. Фото: Фото з фейсб-сторінки групи Старий замок

Тривають розкопки на території фортеці.

В Кам’янці-Подільському археологи продовжують розкопки на території Старого замку, де, за історичними свідченнями, була розташована дерев’яна церква Покрови Богородиці ХІV-ХVІІ століття. Нагадаємо, що минулому році тут було частково розкрито фундаменти церкви й костелу святого Станіслава кінця XVI – початку ХІХ століття та знайдено давньоруський могильник.

«Сьогодні п’ятий день розкопок. Наразі вже відкрили чотири поховання давньоруського часу. Це продовження того ж могильника, на який ми натрапили торік. В одному з жіночих поховань знайдена дуже цікава прикраса - скроневе кільце або ж сережка. Це приблизно XIII-XIV століття. Точне датування ще потрібно встановити. Скоріше за все, тут похована заможна жінка. Відкрито та зафіксовано частину двору або ж приміщення, встеленого дрібним обтоптаним камінням. Також натрапили на фрагменти фундаментів. До яких будов вони належали – ще потрібно встановити. Наразі вибираємо грунт: іде засипка часів Трипілля та чернелівської культури, про що свідчать фрагменти знайденої кераміки», - розповідає керівник робіт, старший науковий співробітник давньоруської та середньовічної археології Інституту археології НАН України Лариса Виногродська.

Читайте також: У Кам’янці-Подільському натрапили на можливі укріплення часів Трипілля.

В одному з поховань знайшли жіночу прикрасу. Фото: з фейсбук-сторінки групи Старий замок.

Розкопки цього річ триватимуть ще до кінця серпня. Тож попереду  нові відкриття. Зокрема, науковцям ще потрібно встановити, чи було тут кладовище і за часів литовського періоду. Адже цілком можливо, що Покровська церква могла слугувати і за цвинтарну церкву. Звісно, це стане відомо в процесі подальших досліджень території.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую