ye-logo.v1.2
1 Квітня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 10 серпня

Історія 4155
У 1997 році 10 серпня делегація з китайської провінції Хебей побувала в селі Китайгород Кам'янець-Подільського району.
У 1997 році 10 серпня делегація з китайської провінції Хебей побувала в селі Китайгород Кам'янець-Подільського району.. Фото: zbruc.eu

Про події краю, які стали історією.

10 серпня 1919 року в Камянці-Подільському на військовій нараді затверджено план наступу армії Української Народної Республіки на Київ. Армія УНР налічувала 30 тисяч осіб, 120 гармат і 350 кулеметів, УГА – майже 50 тисяч осіб, 158 гармат і 546 кулеметів. Об'єднані дії українських армій проти більшовиків 30 серпня дозволили захопити Київ.

У 1997 році 10 серпня делегація з китайської провінції Хебей побувала в селі Китайгород Кам’янець-Подільського району. Напряму Китайгород із Китаєм ніяк не пов'язаний і напис китайською мовою на в'їзному вказівнику був написаний саме до приїзду делегації. Китайці до речі, тоді відмітили цей факт, єдине що за китайською традицією напис має бути зверху до низу. Приїхала делегація до села з цікавості, перебуваючи з візитом на Україні дуже хтіли побувати і селі з такою співзвучною назвою. За слова свідків тієї події найбільше іноземних гостей вразили краєвиди.

10 серпня 2011 року у Хмельницькому під стінами міської ради пройшов мітинг проти будівництва в місті мечеті. Цього дня в порядку денному сесії Хмельницької міської ради під №54 був проєкт рішення «Про надання дозволу на розроблення проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки Духовному управлінню мусульман України». Ймовірна поява мечеті в місті викликала чималий супротив. Листи до ради навіть надіслали митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський Антоній, Єпископ Ординарій Кам’янець-Подільської Дієцезії Леон Дубравський, Єпископ Хмельницький і кам'янець-подільський Адріан, які виступили проти появи мечеті в Хмельницькому. Розгляду проєкт рішення, як такого, і не було. Хмельницька міська рада у голосуванні за «основу» вирішила навіть не говорити на тему мечеті та відмовила у виділенні земельної ділянки. Лише п’ятеро депутатів натиснули на кнопку «за». Хто? Невідомо. Оскільки на інформаційному табло взагалі не показала результати голосування.

 

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую