ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 10 серпня

Історія 6125
Данило Бабичев надав свій будинок гімназії Славутинської. Поштівка початку ХХ століття
Данило Бабичев надав свій будинок гімназії Славутинської. Поштівка початку ХХ століття. Фото: tovtry.com

Про події краю, які стали історією.

У губернському місті Кам'янці-Подільському надзвичайно впливовою особою на початку ХХ століття був присяжний повірений Данило Якович Бабичев – кандидат права, дворянин, землевласник у Кам'янецькому та Проскурівському повітах, гласний міської думи, благодійник і меценат. 10 серпня 1904 року помер його син Костянтин – учень третього класу Кам'янець-Подільської гімназії. Того ж року Данило Якович у пам'ять про сина пожертвував 6000 рублів, які зберігалися в місцевому казначействі як спеціальні кошти гімназії, «становлячи власність закладу та залишаючись на вічні часи непорушними». Відсотки з цього капіталу призначалися на щорічну стипендію одному з найбідніших учнів гімназії. Він визначався педагогічною радою закладу шляхом таємного голосування з трьох кандидатів, запропонованих директором. Користування стипендією не накладало на стипендіата жодних зобов'язань.

Ще один щирий подарунок зробив Д. Бабичев приватній жіночій гімназії С. Славутинської – у 1905 році віддав за невелику платню на 10 років у розпорядження цього навчального закладу свій триповерховий будинок, пристосувавши його для навчальних потреб.
 

10 серпня 1919 року в Камянці-Подільському на військовій нараді затверджено план наступу армії Української Народної Республіки на Київ. Армія УНР налічувала 30 тисяч осіб, 120 гармат і 350 кулеметів, УГА – майже 50 тисяч осіб, 158 гармат і 546 кулеметів. Об'єднані дії українських армій проти більшовиків 30 серпня дозволили захопити Київ.

У 1997 році 10 серпня делегація з китайської провінції Хебей побувала в селі Китайгород Кам'янець-Подільського району. Напряму Китайгород із Китаєм ніяк не пов'язаний і напис китайською мовою на в'їзному вказівнику був написаний саме до приїзду делегації. Китайці, до речі, тоді відмітили цей факт. Єдине, що за китайською традицією напис має бути зверху до низу. Приїхала делегація до села з цікавості, перебуваючи з візитом на Україні дуже хотіли побувати в селі з такою співзвучною назвою. За словами свідків тієї події, найбільше іноземних гостей вразили краєвиди.

10 серпня 2011 року у Хмельницькому під стінами міської ради пройшов мітинг проти будівництва в місті мечеті. Цього дня в порядку денному сесії Хмельницької міської ради під №54 був проєкт рішення «Про надання дозволу на розроблення проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки Духовному управлінню мусульман України».

Ймовірна поява мечеті в місті викликала чималий супротив. Листи до ради навіть надіслали митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський Антоній, Єпископ Ординарій Кам'янець-Подільської Дієцезії Леон Дубравський, Єпископ Хмельницький і Кам'янець-Подільський Адріан, які виступили проти появи мечеті в Хмельницькому. Розгляду проєкту рішення, як такого, і не було. Хмельницька міська рада у голосуванні за «основу» вирішила навіть не говорити на тему мечеті та відмовила у виділенні земельної ділянки. Лише п'ятеро депутатів натиснули на кнопку «за». Хто? Невідомо. Оскільки на інформаційному табло взагалі не показали результати голосування.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую