ye-logo.v1.2
22 Січня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 13 грудня

Юна МІТРАШКО Історія 466
Минулого року 13 грудня у Хмельницькому відтворили давні традиції святкування Андріївських вечорниць
Минулого року 13 грудня у Хмельницькому відтворили давні традиції святкування Андріївських вечорниць. Фото: з архіву

Події краю, які увійшли в історію.

13 грудня 1918 року у Меджибожі організовано товариство «Просвіта». За два дні, 15 грудня 1918 року, організаційні збори просвітницької організації відбулися в селі Великий Карабчієв. Місцеве селянство позитивно відгукнулося про діяльність «Просвіти» і записувалось у її члени. До складу товариства увійшла і трудова інтелігенція. На загальні збори зібралося біля ста місцевих жителів. Під час засідання було затверджено статут організації та обрано ревізійний комітет і раду товариства. Останній доручили провести процедуру реєстрації установчих документів в Окружному суді.

13 грудня 2010 року у Хмельницькому з’явилися тролейбусні маршрути №16А та 8А, а маршрут №4 скасували. Як розповідав тодішній директор Хмельницького комунального підприємства «Електротранс» Володимир Максімов, жителі Хмельницького неодноразово зверталися з проханнями створити нові маршрути у різні мікрорайони міста. Тому вирішили задовольнити прохання мешканців мікрорайонів Гречани та Ракове, де проживає найбільша чисельність населення, і запустити маршрути №16а та №8а. А от маршрут №4 ліквідували через те, що він збігається з графіками маршруту №7. До речі, з 15 грудня 2019 року, маршрут №4 знову курсуватиме Хмельницьким, але за іншим маршрутом.

Минулого року 13 грудня у Хмельницькому відтворили давні традиції святкування Андріївських вечорниць. Просто неба на сцені поряд з головною ялинкою Хмельницького під старовинний український фольклор відбувалось і кусання калити, частування варениками та ворожіння. 

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую