ye-logo.v1.2

Ювілейне вречення премії "Скарби земля Болохівської"

Історія 2915
Фото: соціолог

Наприкінці квітня у Хмельницькому відбудеться вручення регіональної премії «Скарби землі Болохівської».

Ця премія заснована за ініціативи подільського письменника Броніслава Грищука та за підтримки громадського фонду «Закон і справедливість», який очолює політик та юрист-науковець Віталій Олуйко, буде вручена вп’яте. Відзначають такою нагородою істориків, письменників, архітекторів, художників, громадських діячів – усіх тих, чия творчість та праця спрямовані на збереження та популяризацію культурної спадщини нашого краю.
Цього року лауреатами премії стали люди, чий доробок дійсно вражає. Перш за все, відзначена багаторічна дослідницька робота з історії Поділля та пам’яткоохоронна діяльність кандидата історичних наук, доцента кафедри історії України Кам’янець-Подільського національного університету Андрія Задорожнюка. Зокрема, за його ініціативою та безпосередньою участю у 2007–2010 роках проведено комплексне дослідження (топографічні, історичні, археологічні роботи, видана книга) зруйнованого у 1930-х роках Казанського кафедрального собору в Кам’янці-Подільському. Також, у 2010 році за авторством А.Задорожнюка вперше в українській історіографії видано книгу-каталог, що присвячена печаткам Поділля – «Подільські печатки кінця XVIII – середини XX століття».
Не менш значущою працею стала монографія іншого лауреата премії – Сергія Крамара, голови Господарського суду Хмельницької області. Вона має назву «Місто Кам’янець на Поділлі у XIV-XVIII століттях: Магдебурзьке право, судочинство та самоврядування громад» та стала першою роботою у напрямку, що поєднує історію та юриспруденцію.
Не може не викликати повагу громадська робота третього цьогорічного лауреата – голови релігійної громади Михайлівської церкви села Зіньків Віньковецького району  Марії Токарчук. Колишня вчителька доклала титанічних зусиль для організації відновлення унікальної церкви Архістратига Михаїла. Завдячуючи її активній діяльності, проведений великий обсяг проектних і реставраційно-будівельних робіт, й сьогодні перлина дерев’яного зодчества XVIII століття милує око всіх зіньківчан та гостей містечка.
Ще більш представницьким є коло подолян, які цього року отримають відзнаку премії «Скарби землі Болохівської». Передусім, це історики та краєзнавці: Стефанія Баженова – відома дослідниця польської культури на Поділлі, провідний науковий співробітник Центру дослідження історії Поділля, доктор історичних наук, автор книг про Юзефа Роллє (історика, лікаря, громадського діяча), Юліуша Словацького (письменника і громадського діяча), «Від романтизму до реалізму» (монографія про становлення та вплив польської культури на життя Правобережної України, й зокрема Волині та Поділля в ХІХ – на початку ХХ століття); Тарас Горбняк – провідний фахівець з рекреації національного природного парку «Подільські товтри» за книгу «Бакота – затоплена доля»; Олена Перова – краєзнавець та популяризатор туристичного та оздоровчого потенціалу надзбручанського краю за путівник «Сатанів: історичні пам’ятки, санаторії, екскурсії»; Оксана Почапська – старший викладач кафедри журналістики Кам’янець-Подільського Національного університету за дослідження «Українська сатирична публіцистика Наддніпрянщини періоду національно-визвольних змагань 1917-1921 рр.». Відзначать також двох художників: Михайла Андрійчука – заслуженого художника України за серію робіт, присвячених історії Поділля; Якова Павловича – члена Національної спілки художників України за проект оформлення музею історії села Копачівка Деражнянського району. Отримають заслужені відзнаки й громадські діячі: Аліна Скоморохова – засновник Благодійного фонду «Відродження Миньковецької держави», генеральний директор ТОВ «Тін Імпекс» та Костянтин Жданов – директор Хмельницького музею-студії фотомистецтва.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую