ye-logo.v1.2

На ділянці дороги в обхід Дунаївців досліджують залишки поселення до нашої ери

Історія 10795
Цього року на будівництво ІІІ черги обходу міста Дунаївці постановою Кабінету міністрів України передбачено кошти у сумі 145, 437 мільйнів гривень
Цього року на будівництво ІІІ черги обходу міста Дунаївці постановою Кабінету міністрів України передбачено кошти у сумі 145, 437 мільйнів гривень. Фото: Служби автомобільних доріг

Працюватиме археологічна експедиція.

Нещодавно на Хмельниччині розпочалося будівництво об'їзду міста Дунаївці. Наразі підрядник приступив до влаштування земляного полотна. Роботи тривають на відрізку дороги Т-23-08 Гуків-Дунаївці-Могилів-Подільський - державна дорога Н-03 Житомир-Чернівці.

Як розповів заступник директора з питань охорони культурної спадщини Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв Сергій Шпаковський, під прокладання дороги потрапив археологічний культурний шар багатошарового поселення Чаньків-1. Тож, згідно чинного пам’яткоохоронного законодавства, цю територію перед будь-якими земельними роботами необхідно дослідити.

Минулої осені під час проведення земляних робіт на цій ділянці вже працювали працівники науково-дослідного центру «Рятівної археологічної служби» Інституту археології НАН України. Тоді пам’яткоохоронці виявили чимало артефактів, зокрема давньої кераміки. Незабаром дослідження продовжаться.

«Цього року орієнтовно два місяці там буде працювати експедиція Рятувальної археологічної служби України. Ми теж будемо залучені до проведення археологічних досліджень. Все буде оперативно. Вже були виїзди наших колег. Вони виділили земельні ділянки, які досліджувалися минулого року. Другий етап робіт буде проводитися якнайшвидше. У березні-квітні, максимум травень, дослідження реалізуються», - говорить Сергій Шпаковський.

За словами пам’яткоохоронця, роботи із будівництва дороги через археологічні дослідження не будуть затримуватися.

«Ми будемо мати ще одну відкриту сторінку історії періоду до нашої ери. Дізнаємося про поселення прадавніх жителів тієї території, - додає він. – А досліджені археологічні артефакти поповнять Дунаєвецький районний історико-краєзнавчий музей».

Довідково: У другій половині 80-х років ХХ століття Володимиром Захар’євим було виявлено три давніх поселення біля села Чаньків Дунаєвецького району Хмельницької області. Інформацію про них у 1992 році було вміщено у краєзнавчому збірнику «Археологія Дунаєвеччини». Багатошарове поселення Чаньків-1 розташоване на схід від села, за лісом, по обидва боки від безіменного водотоку, що впадає у річку Тернаву. За підйомним матеріалом дослідник відніс поселення до старожитностей трипільської і черняхівської культур, а також ранньослов’янського і давньоруського часу.

У 2011 році на замовлення Служби автомобільних доріг у Хмельницькій області Хмельницьким відділом дочірнього підприємства ДП НДЦ ОАСУ «Подільська археологія» було обстежено ІІІ-ю чергу будівництва автомобільної дороги в обхід міста Дунаївці. У тому числі було повторно оглянуто територію поселення Чаньків-1. За результатами розвідкових робіт, підтверджено попереднє датування пам’ятки та встановлено, що в межі проєктованого будівництва потрапляє 0,8 гектари території відомого об’єкта археології.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую