ye-logo.v1.2

Ґудзик з подільським сонцем та трипільські горщики передали до музею в Хмельницькому

Історія 2895
Фонди Хмельницького обласного краєзнавчого музею днями поповнилися цінними експонатами
Фонди Хмельницького обласного краєзнавчого музею днями поповнилися цінними експонатами. Фото: з фейсбуку Сергія Добжанського

Ними доповнять експозиційні виставки.

Фонди Хмельницького обласного краєзнавчого музею днями поповнилися цінними експонатами. Артефакти передали до закладу на постійне зберігання, ними доповнять експозиційні виставки, зокрема, археологічну експозицію.

Як розповіла сайту «Є» Тетяна Смолій, заступник директора музею, серед артефактів – монета «Тетрадрахма типу Медієшул Аурит», датована І століттям нашої ери. Також – трипільські горщики - піконічний та амфороподібний V-ІІІ тисячоліття до нашої ери. Ще один надзвичайно цікавий експонат – ґудзик з гербом Поділля - сонцем. Точне датування його поки не визначили.

Як зазначають в музеї, ці предмети передав до музею хмельничанин Сергій Добжанський, який вже давно співпрацює із закладом. Додають, що ці речі, власне, передали через нього люди, які забажали, щоб вони стали музейними експонатами.

Саме Сергій торік влітку організував акцію по збору коштів та викупив з приватної колекції подільський півгрошик – одну з найзагадковіших монет Подільського князівства ХІV століття, яка карбувалась за часів правління князів Костянтина та Федора Коріятовичів. Викупили монету з приватної колекції тоді за 17 тисяч гривень.

У музеї зізнаються, що дарують експонати закладу досить часто.

«З недавніх подарунків – колекція хусток, частина від кінської збруї, - зазначає Тетяна Смолій. – Це дуже приємно, що мешканці області свідомі того, що приносять експонати саме до музейного закладу. Варто зазначити, що музей збирає не лише давні експонати. Навіть ХХ століття – це вже раритети, які розповідають про цю добу в експозиція. Тож завжди раді прийняти такі дарунки, адже музей потребує постійного поповнення фондів».

Один з експонатів – ґудзик з гербом Поділля - сонцем. Фото: з фейсбуку Сергія Добжанського

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую