ye-logo.v1.2

Священники у боротьбі з ДТП, п’ятимільярдний житель Землі — 11 липня в історії

Історія 2607
У 2014 році хмельницьким даішникам у профілактиці ДТП допомагали священики
У 2014 році хмельницьким даішникам у профілактиці ДТП допомагали священики. Фото: з архіву редакції

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

Цього дня сім років тому на Хмельниччині з автомобільними аваріями боролися досить «нетрадиційними» методами. Представники духовенства по усій області освятили місця найбільшої концентрації дорожньо-транспортних пригод. Залучити священників Державну автомобільну інспекцію підштовхнуло різке зростання кількості аварій у 2014 році.

“Потрібно пам'ятати, що зла сила існує і вона підстерігає людину на кожному кроці. Є ділянки, на яких накопичена негативна енергетика і вона впливає на рух транспортних засобів та водія, – запевнив тоді настоятель храму святого великомученика Пантелеймона Цілителя Леонід Дяченко, який прийшов на поміч правоохоронцям. – Тому потрібно дотримуватися правил дорожнього руху і бути уважним як за кермом, так і перетинаючи дорогу.”

Святий отець того дня благословив та освятив правоохоронців, приміщення та автомобілі обласної та міської Державтоінспекції, а також пішохідний перехід поблизу бібліотеки Хмельницького національного університету.

Цей день в історії Хмельниччини

Про життя у Кам’янці-Подільському в роки Української революції можна довідатися зі сторінок місцевих газет. Зокрема, 11 липня 1919 року видання «Трудова громада» повідомляло про проблеми міста з електроенергією та намагання їх розв’язати тогочасною владою. Ґрунтуючись на газетних матеріалах історик Олександр Завальнюк описує тогочасну ситуацію у статті «Соціальні аспекти життя населення Кам’янця-Подільського у 1919 році».

Національна маніфестація у Кам'янці-Подільському на честь Української Народної Республіки, серпень 1920 року. Фото: muzejunr.io.ua

За його словами, у Кам’янці-Подільському впродовж року зберігався доволі високий попит на керосин, який доставляла у місто не регулярно. Його використовували для освітлення, хоча багато установ та приватних помешкань були підключені до електромережі. Проте через слабку потужність електростанції міська влада почала запроваджувати місячні ліміти використання електроенергії — не більше трьох кіловат-годин на одну кімнату. А у будинках, де не були встановлені лічильники, дозволяли використовувати в житловій кімнаті та кухні по одній лампочці потужністю 25 свічок.

Влітку міська влада взяла у держави позику в розмірі 2 мільйони карбованців, щоб придбати для електростанції два дизельні мотори потужністю 560 кінських сил.

Однак розв’язання цієї проблеми затягнулося. Тому через кілька місяців довелося практикувати почергове відключення частин міста від електричного освітлення впродовж двох днів на тиждень. Міська управа пропонувала «всім передплатникам електричної станції заготовити гас або свічки на той час, коли не буде електрики».

А 11 липня 1920 року Кам’янцем-Подільським втретє за три роки заволодіти більшовики. Проте УНР невдовзі поверне собі місто. Так, вже 30 вересня 1920 року в у тимчасову столицю прибуде Симон Петлюра. Остання спроба закріпитися у Кам’янці-Подільському урядом УНР триватиме до 14 листопада 1920 року. Загалом у період з 1917-го до 1920-го влада у місті змінювалась з неймовірною швидкістю.

У Шепетівці 11 липня 2011 року місцевих активістів міліція не пустила на засідання міської ради. Це спричинило чималий скандал. Люди, які хотіли подивитися, чим займаються їхні обранці, вимагали пояснень від влади, але їх не отримали. Тому зібрали підписи та підготували звернення до прокуратури та вищого керівництва МВС щодо правомірності дій правоохоронців.

Водночас у 2011 році в Полонському районі поляки почали відновлювати старе кладовище. В рамках благодійної акції «Могилу прадіда збережи від забуття», Полонський район з неофіційним візитом відвідали генеральний консул Республіки Польщі у місті Вінниці Криштоф Свідерик, маршалек Дольношльонського воєводства Влодзімеш Хлєбош, куратор освіти Дольношльонського воєводства Беата Павлович та телебачення з міста Вроцлав. Гості відвідали польське кладовище, де вже кілька днів, тривали роботи з відновлення та реставрації поховань етнічних поляків учнями з шкіл Дольношльонського воєводства.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

  • 1925 — у Львові засновано Українське національно-демократичне об'єднання (УНДО).
  • 1960 — на Сталінському (нині Донецькому) металургійному заводі здано в експлуатацію найбільшу у світі установку безперервного розливу сталі.
  • 1987 — ООН зафіксувала, що населення Землі сягнуло 5 мільярдів осіб.
  • 2001 — провідна компанія з виробництва миттєвої фотографії - американський концерн "Полароїд" - оголосив про своє банкрутство. Борг на суму $1 млрд. утворився через неможливість конкурування з цифровим фото

Цього дня народилися

  • 1927 — Теодор Гарольд Майман, американський фізик, творець першого лазера (1960).
  • 1934 — Джоржио Армані, італійський модельєр.
  • 1969 — Олег Борисович Гуцуляк, український письменник, культуролог, філософ; автор геокультурної концепції «Мезогея (МезоЄвразія)».
  • 1987 — Матей Гаспар, хорватський хлопчик, 5-мільярдний житель Землі.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую