ye-logo.v1.2

Велика депресія та пам’ятник Героям Небесної Сотні — 29 жовтня в історії

Історія 3254
Натовп поблизу фондової біржі після її краху в 1929 році
Натовп поблизу фондової біржі після її краху в 1929 році. Фото: en.wikipedia.org

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

У Хмельницькому 29 жовтня 2014 року визначили кращий проєкт пам’ятника Героям Небесної Сотні. Конкурс тривав понад пів року. Журі обирали переможця з десяти пропозицій. Зрештою більшість його членів, 17 з 21-го, проголосували за роботу «Молитва Небесній Сотні». Її авторами стали хмельницькі скульптори Микола Мазур і Роман Албул.

Пам’ятник Героям Небесної Сотні вирішили встановити поблизу перетину вулиць Соборної та Героїв Майдану, на місці поваленого пам’ятника Затонському. Робота над його створенням тривала майже три роки. Його офіційне відкриття та освячення припало на 24 серпня 2017 року.

Як розповів тоді Роман Албул, пам’ятник Героям Небесної Сотні — це символ боротьби добра і зла, у якій добро перемагає. Ідея зробити його у вигляді крила прийшла з епізоду, який стався у Римі, коли Папа Римський випускав голубів під час молитви за Україну. На цих птахів напали чайка й ворон. Власне й цьому пам’ятнику зображена перемога голуба над вороном. 

Цей день в історії Хмельниччини

29 жовтня 1961 року в Кам’янці-Подільському знайшли фрагментами кераміки раннього періоду трипільської культури. Археологічні знахідки виявили в траншеї двометрової глибини на провулку Кузнечному (нині без назви, з’єднує площу Польський ринок з вулицями Францисканською та Кузнечною). Займався дослідженнями Сергій Шкурко. На ґрунті тривалих розвідок у Строму місті йому вдалося створити археологічну карту Кам’янця-Подільського. Вона, на жаль, так і не побачила світ за життя автора й до 2017 року залишалася в машинописному варіанті.

29 жовтня 2015 року «кіборга» Олександра Михайлюка з Деражнянщини звільнили з полону бойовиків так званої «ДНР». Цього дня відбувся обмін полоненими між терористами «ДНР/ЛНР» і Україною на мосту біля міста Щастя Луганської області. Тоді з ворожого полону вдалося визволити дев’ятьох українців. Серед них був Олександр Михайлюк, який обороняв донецьке летовище. Вороги схопили його 21 січня 2015 року.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

1929 рік — Настав так званий «чорний вівторок», який ознаменував у США початок Великої Саме цього дня після кількох «обвалів» на нью-йоркській біржі за цінами нижчими за ринкові продали 16 мільйонів 410 тисяч 39 акцій. Як наслідок, тисячі інвесторів втратили мільйони доларів, люди почали втрачати роботу, а ціни на товари навпаки рости. Згодом ця масштабна економічна криза спіткала й більшість тогочасних держав. Наприклад, у Радянському Союзі роки Великої депресії збіглися з періодом розкуркулювання та Голодомору. Через кризу впала вартість зерна, яке власне й відбирали у людей.

1969 рік — Інженери Каліфорнійського і Стенфордського університетів, які розділяло 600 кілометрів, успішно відправили одне одному повідомлення мережею Арпанет. Вона стала прототипом нинішнього Інтернету. Її створили на замовлення міністерства оборони США. Метою стало об’єднати в єдину мережу науково-дослідні та військові інститути країни. Таким чином планувалося пришвидшити між ними обмін інформацією.

2015 рік — Китай заявив про завершення програми «Політика однієї дитини», яка діяла впродовж сорока років. Завдяки їй вдалося запобігти близько 400 мільйонам народжень. Хоча це допомогло знизити загрозу перенаселення, програм збільшила дисбаланс між різними віковими групами.

В цей день народилися

1880 рік — Абрам Йоффе, радянський фізик українського-єврейського походження.

1882 рік — Жан Жироду, французький новеліст, есеїст, драматург і дипломат.

1981 рік — Руслан Ротань, український футболіст і тренер.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую