ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Король в Кам’янці-Подільському і 30 мільйонів доларів за рукопис да Вінчі - 11 листопада в історії

Історія 772
Про візит короля досі нагадує Тріумфальна брама в Старому місті
Про візит короля досі нагадує Тріумфальна брама в Старому місті. Фото: з архіву

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

11 листопада 1781 року Кам’янець-Подільський відвідав польський король Станіслав Август. Про цю подію і досі нагадує Тріумфальна брама в Старому місті, яка веде на подвір’я Кафедрального костелу. Напис латинською мовою на арці сповіщає: «Тут проходив король Станіслав Август 11 листопада 1781 року».

Прибувши у місто король направився до Кафедрального костелу святих апостолів Петра й Павла, там він вислухав святу месу. Потім його вітали духовні та світські особи. Зокрема, летичівський підкоморій Казимир Ліпінський від імені всіх жителів краю побажав королю щасливого перебування в столиці Поділля.

З костелу король вирушив пішки до будинку коменданта Яна де Вітте, де для нього приготували помешкання. Відвідини короля тривали до 16 листопада. За цей час він оглянув кам'янецьку фортецю, зустрівся з духівництвом та побував у прикордонному селі Брага, звідки через Дністер оглянув Хотин.

Цей день в історії Хмельниччини

11 листопада 2011 року в Києві український письменник Юрій Андрухович презентував видання «Лексикон інтимних міст». У ньому письменник розповідав про 111 міст, у яких йому довелося побувати і пережити там приємні, а іноді і не дуже, пригоди. В списку міст між Женевою і Зальцбургом, Кельном та Києвом, є розповідь автора про його життя в Ізяславі, яке тривало сорок п’ять днів.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

• 1673 - У ході Польсько-турецької війни відбулась Хотинська битва, в результаті якої об'єднане польське і литовське військо під командуванням коронного великого гетьмана Яна Собеського розбило турецьку армію на чолі з Хусейном-пашею.

• 1918 - О 5:10 ранку в залізничному вагоні маршала Франції Фердинанда Фоша в Комп'єнському лісі німецька делегація, очолювана депутатом рейхстагу Маттіасом Ерцбергером, підписала перемир'я з Антантою. Висунуті переможцями умови мали ультимативний характер і були безумовно прийняті Німеччиною. Через шість годин угода набула чинності — об 11-й годині 11-го дня 11-го місяця 1918 року закінчилась Перша Світова війна.
• 1928 - Опубліковано книгу Еріха-Марії Ремарка «На Західному фронті без змін».
• 1987 - На аукціоні Сотбіс у Нью-Йорку картина ван Гога «Іриси» з колекції Джоан Уітні Пейсон була продана невідомому покупцю за 53.9 мільйона доларів.
• 1994 - Засновник компанії Microsoft американський мільярдер Білл Гейтс за 30,8 мільйона доларів на аукціоні Сотбіс у Нью-Йорку придбав 72-сторінковий рукопис Леонардо да Вінчі, присячений теорії руху водних і повітряних мас і написаний у дзеркальному відображенні.

В цей день народилися

• 1974 - Леонардо (Вільгельм) Дікапріо, американський кіноактор (Піймай, якщо зможеш, Ньюйоркські банди, Пляж, Титанік, Ромео і Джульєтта, Щоденик баскетболіста, Людина в залізній масці).

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую