ye-logo.v1.2

День Збройних сил України та міський голова Проскурова Микола Сікора - 6 грудня в історії

Історія 1421
6 грудня 1862 року в Проскурові (нині Хмельницький) народився колишній міський голова Микола Сікора
6 грудня 1862 року в Проскурові (нині Хмельницький) народився колишній міський голова Микола Сікора. Фото: з архіву

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

Сьогодні - День Збройних сил України. Саме у цей день, 6 грудня 1991 року, Верховна Рада України прийняла закон «Про Збройні сили України». Зараз цей день є днем національного військового професійного свята всіх військовослужбовців Збройних сил України.

6 грудня 1862 року в Проскурові (нині Хмельницький) народився Микола Сікора. Він ввійшов в історію нашого міста як останній міський голова дорадянського періоду, і перший корінний проскурівчанин, який займав цей пост. Його обрали у 1917 році. Родина Миколи Сікори здавна мешкала у місті, батько та дід були поважними службовцями, а самого Миколу Вікентійовича чотири рази поспіль обирали членом управи та гласним міської думи.

Вищу освіту здобув в Київському університеті. Після закінчення університету почав працювати у державних установах рідного міста. У 1904 році обраний гласним міської думи. Після цього отримав посаду члена міської управи. Микола Сікора активно займався впровадженням заходів щодо будівництва та ремонту з дотриманням будівельних та санітарних норм. Як гласний думи і управи проводив заходи щодо підвищення загальноосвітнього рівня населення міста, сприяв збільшенню асигнувань на освітню галузь.

Як розповідає історик Ігор Петраш, після Лютневої революції у Проскурові створилося тривладдя: свою раду, окрім міської думи, створив з’їзд селянських і військових депутатів та громадські організації, які висунули свого представника лікаря Полозова. І оці ради намагалися кожна займатися своєю діяльністю. Цей період закінчився після того як 25 жовтня 1917 року Українська Центральна Рада відправила у Проскурів повітовим комісаром Сергія Кисільова, а наступного дня 26 жовтня Миколу Сікору було обрано міським головою і у співпраці між ними було наведено порядок у місті. Завдяки Миколі Сікорі у Проскурові стабілізувалася фінансова система. У період з 1918 по 1920 роки у місті, було налагоджено випуск власних грошей.

Незважаючи на незначні власні прибутки, Микола Сікора все своє життя займався благодійністю. Всі кошти від власних купалень, розташованих на березі Південного Бугу з боку парку, йшли на утримування безкоштовної їдальні для незаможних верств населення. Для зручності спілкування з мешканцями міста в орендованій квартирі на розі вулиць Дворянської і Глухої (нині — Володимирської і Пилипчука) відкрив громадську приймальню.

Микола Вікентійович Сікора помер у березні 1921 року та був похований на міському кладовищі.

Читайте також: про нащадків Миколи Сікори, які бережуть родинну спадщину.

Цей день в історії Хмельниччини

6 грудня 2018 року у Хмельницькому презентували статут міста у формі японського коміксу. Організатори розповіли, що статут-комікс буде перш за все орієнтований на молодь 16-17 років, які не полюбляють читати об’ємні документи, але гарно сприймають візуалізовану інформацію. Автором коміксів стала студентка Хмельницького національного університету Таїс Яневич.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

• 1240 - Після тримісячної облоги орди хана Батия захопили Київ, влаштували масову різню і підпалили Десятинну церкву, в якій переховувались останні захисники міста. Збудована в 996 році, вона була першою на Русі кам'яною церквою.
• 1919 - Почався Зимовий похід Дієвої армії Української Народної Республіки в тилу Збройних сил півдня Росії. Упродовж піврічного рейду центральною Україною тилами спочатку білої, а згодом червоної армії українські бійці зберегли кістяк армії та продовжили боротьбу за державність.

В цей день народилися

• 1913 - Микола Михайлович Амосов, український кардіолог, академік, вчений в галузі медицини, біокібернетики.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую