ye-logo.v1.2

Створення районів і скасування смертної кари — 30 грудня в історії

Історія 2414
30 грудня 1962 року на Хмельниччині було створено десять районів
30 грудня 1962 року на Хмельниччині було створено десять районів. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

30 грудня 1962 року Хмельницьку область поділили на десять районів. На її території створили Волочиський, Городоцький, Дунаєвецький, Ізяславський, Кам’янець-Подільський, Красилівський, Летичівський, Старокостянтинівський, Шепетівський та Ярмолинецький. Тоді ж міста Дунаївці та Славута віднесли до категорії міст обласного підпорядкування.

Крім того, відбулося чергове збільшення площі Кам’янеччини. До неї приєднали Більську, Залучанську, Нігинську та Циківську сільські ради Смотрицького району, Гуківську, Зарічанську, Кормильчанську, Красноставську, Летавську, Орининську, Підпилип’янську, Пукляківську та Сокиринецьку сільські ради Чемеровецького району.

Натомість у 1965 році Верховна рада УРСР збільшила кількість районів Хмельниччини до 16, а через два роки — до 20. Однак торік кількість районів скоротилася до трьох: Шепетівського, Хмельницького й Кам’янець-Подільського. За такий поділ краю 17 липня 2020-го проголосувала більшість нардепів. Загалом по Україні 490 тодішніх районів укрупнили до 136 нинішніх.

Цей день в історії Хмельниччини

30 грудня 1939 року в Кам’янці-Подільському відзначив перший ювілей Кам’янець-Подільський обласний державний театр імені Григорія Петровського. Тоді йому виповнилося п’ять років. Нині ж це Хмельницький обласний академічний музично-драматичний театр імені Михайла Старицького.

30 грудня 2010 року в селі Буртин Полонського району відкрили нову школу. Її будівництво тривало понад шість років. Через брак коштів ставалися тимчасові зупинки, але зрештою її добудували. Таким чином у 2011 році за парти нової школи сіли 114 учнів.

30 грудня 2014 року в зоні проведення антитерористичної операції загинув 40-річний Валентин Драчук зі Шепетівки. Деякий час вважалося, що Герой перебуває у ворожому полоні. Однак згодом з’ясувалося, що 30 грудня він загинув у бою. У березні 2015 року Валентина Драчука ідентифікований серед загиблих у Дніпропетровському морзі. Й 14 березня того ж року Героя перепоховали у рідній Шепетівці.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

1981 рік — Президент США Рональд Рейган звинуватив Радянський Союз у причетності до політичної кризи в Польщі та оголосив запровадження проти нього економічних санкцій. Серед них: припинення переговорів про продаж зерна та ембарго на постачання обладнання для Транссибірського газопроводу.

1999 рік — Конституційний Суд України визнав неконституційними статті Кримінального кодексу, в яких була передбачена смертна кара. Через це наступного року Верховна Рада внесла законодавчі зміни. Відтак в Україні була остаточно скасована смертна кара, а відповідне поняття вилучили з переліку можливих покарань за вчинення злочинів.

2006 рік — У Багдаді за вироком суду було повішено президента Іраку Саддама Хусейна. Під час страти він читав молитву під гнівні крики натовпу.

У цей день народилися

1865 рік — Редьярд Кіплінг, англійський письменник, одним з найвідоміших творів якого вважається збірка оповідань «Книга джунглів».

1884 рік — Тодзьо Хідекі, генерал і прем'єр-міністр Японії в роки Другої світової війни. Міжнародний трибунал визнав військовим злочинцем і присудив йому страту.

1906 рік — Святослав Гординський, український художник, графік, поет, мистецтвознавець, журналіст і громадський діяч.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую