ye-logo.v1.2

11 лютого – яке сьогодні свято, іменини та цікаві факти

Історія 2854
Кафедральний собор, який у 1890-му дав перший притулок музеєві, котрий розпочинався як давньосховище старожитностей в Кам
Кафедральний собор, який у 1890-му дав перший притулок музеєві, котрий розпочинався як давньосховище старожитностей в Кам'янці-Подільському. Фото: kampod.at.ua

Цього дня 132 роки тому розпочалася історія Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника.

Сьогодні, 11 лютого, у світі відзначають День хворого. Цей пам’ятний день почали відзначати з 1992-го року за ініціативи глави Ватикану Іоанна Павла II. 

За роки свого існування Всесвітній день хворого вже давно вийшов за рамки суто конфессіального заходу. Зараз він підтримується на рівні інших всіляких державних і комерційних медичних закладів. У цей День стало популярним проводити всілякі благодійні акції та заходи, організовувати перегляди тематичних фільмів та концертних програм, вести повчальні бесіди і багато іншого.

Яке сьогодні церковне свято

Православні християни 11 лютого вшановують пам'ять єпископа Лаврентія Печерського. У народі цей день назвають «Лаврентьєв», «Биття морозне».

Що не можна робити у цей день

  • не можна думати про погане;
  • не можна брати участь у будь-яких конфліктах і суперечках;
  • не варто ризикувати.

День ангела сьогодні святкують

Лаврентій, Роман, Дмитро, Іван, Гнат, Костянтин, Леонтій, Лука, Юліан та Яків.

Прикмети дня

  • якщо дим йде «коромислом», значить незабаром наступить потепління;
  • червоний місяць пророкує, що буде поривчастий вітер;
  • якщо на небі молодий місяць, то яка погода буде 11 лютого, така буде й у березні;
  • якщо місяць повний, то друга половина березня буде прохолодною;
     

Події, що сталися 11 лютого в Україні та світі

  • 1809 рік - Роберт Фултон запатентував пароплав.
  • 1919 рік - Після відставки Волидимра Винниченка головою Директорії став Симон Петлюра.
  • 1929 рік - Італія підписала з папою Пієм XI так звані Латеранські угоди, у відповідності з якими було створено нову папську державу Ватикан, який Італія визнавала як рівноправний суб'єкт міжнародного права. Згідно з угодами, папа римський відмовлявся від участі в політичному житті Італії, міжнародних конференціях на державному рівні, залишаючись лише главою католицької церкви і папської держави.
  • 1990 рік - Після 27-и років ув'язнення звільнено борця за права чорношкірих Нельсона Манделу, засудженого в 1964 році на довічне ув'язнення. Звільнення Мандели було однією з умов, які висунув Африканський Національний Конгрес (АНК) в обмін на згоду брати участь в розробці нової конституції країни.

Факти з минулого Хмельниччини

11 лютого 1890 року починається історія Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника. Він був заснований як давньосховище старожитностей. Давньосховище розмістилося у верхній галереї Казанського кафедрального собору в Старому місті. Храм не зберігся, але залишилися його опис і знімки.

Музей формувався як краєзнавчий заклад, який сконцентрував різноманітні матеріали та відомості з місцевої історії, природи, народного побуту і мистецтва. Очолював інституцію дослідник Поділля Юхим Сіцінський, який уклав та опублікував детальні описи пам’яток музею - понад 7,5 тисячі одиниць.

У 1920 році пам’ятки зібрання увійшли до складу місцевого історико-археологічного музею (нині - Кам’янець-Подільський державний історичний музей-заповідник).

Нині музей - це найбільший музей Хмельницької області та один із найдавніших в Україні.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую