Гаряча тема:
- Війна
Скляний кубок, якому близько 1700 років, знайдений неподалік Хмельницького, експонують в музеї
У ті часи скляні кубки були ознакою високого соціального статусу.
До Дня археолога, який відзначали 15 серпня, в Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї розповіли про артефакт, якому близько 1700 років. Це скляний кубок, який датують ІІІ-ІV століттям. Він був знайдений археологами у могильнику черняхівської культури поблизу Лісових Гринівців, що неподалік Хмельницького. Наразі цей артефакт можна побачити в експозиційній залі «Археологічна спадщина краю».
За словами музейників, у ті давні часи скляні вироби цінувалися більше за золоті.
«Серед них поширеними були різної форми і розміру намистини – округлі, овальні, циліндричні, лінзоподібні, - зазначають в музеї. - А ознакою високого соціального статусу слугували скляні індивідуальні посудини для пиття – кубки. З середини IV століття нової ери їх виготовляли з прозорого зеленкуватого скла та декорували неглибокими шліфованими овалами».
Дно знайденого неподалік Хмельницького кубка – випукле.
«Швидше за все, під час користування його тримали лише руками або ж ставили у пісок. Та найдивовижнішим є те, що кубок цілий, адже, зазвичай, скляні знахідки, яким стільки років, фрагментовані», - додають у музеї.
За словами музейників, у ті давні часи скляні вироби цінувалися більше за золоті. Фото: з фейсбук-сторінки Хмельницького обласного краєзнавчого музею
Читайте також: Краєзнавець Сергій Єсюнін презентував нову книгу про таємниці Поділля
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: