ye-logo.v1.2

Про вплив радянщини, Голодомор і не тільки: у Хмельницькому відкрили персональну виставку митця з Одеси

Культура 681
У Хмельницькому відкрили персональну виставку художника з Одеси Стаса Жалобнюка
У Хмельницькому відкрили персональну виставку художника з Одеси Стаса Жалобнюка. Фото: скрін з відео МТРК "Місто"

В експозиції Стас Жалобнюк представив роботи одразу з кількох своїх серій, які присвячені темі впливу «братньої держави» на українців у різні історичні часи.

Персональну виставку художника з Одеси Стаса Жалобнюка відкрили в Хмельницькому обласному художньому музеї. На ній митець одразу представив кілька серій власних робіт. Хмельниччина першою побачила виставку художника, презентувати її хотіли ще у листопаді минулого року, проте цьому завадив ворожий обстріл будівлі Одеського національного художнього музею. Нові обставини змусили робітників музею зайнятися збереженням існуючої колекції, тож підготовку експозиції Стаса Жалобнюка для виставки у Хмельницькому відтермінували на два місяці.

В приміщенні обласного художнього музею представлені роботи з кількох серій. «Посмертні маски Пушкіна», «Black sea» та «Потенційно (не)прийнятний контент» показує вплив радянських наративів на сучасне життя українців. У серії робіт «Випромінювання» художник роздумує про буденні речі, яких українців позбавили окупанти. Окрема експозиція присвячена темі Голодомору. Як розповів Стас Жалобнюк у коментарі журналістам телеканалу «Місто», «Садок мого діда Сави» - це розповідь про трагедію його родини, яку вони пережили у 1946-47 роках.

«Стовбури зрізаних дерев символізують подвір'я українців у часи, коли радянська влада запровадила податок на дерева. Мій дід знищив свій фруктовий сад, бо не годен був платити цей податок. Дерево – це жива істота, і вона померла, а з ними згодом померли і діти, які залишилися без тих яблук у часи голодомору», - розповідає художник.

Стас Жалобнюк сподівається, що серія його робіт спонукатиме відвідувачів виставки дізнаватися більше про історію власної родини.

Експозицію можна буде оглянути в Хмельницькому обласному художньому музеї впродовж лютого. Далі виставка помандрує до інших міст України.

Читайте також: Дистанційне навчання для школярів запровадили в Ізяславі та Старокостянтинові

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую