Адже ці милі дрібнички випромінюють тепло, несуть частинку душі, енергії та натхнення людини, яка їх виготовила. До того ж, такі вироби – це завжди ексклюзив, а тому отримувати їх у подарунок удвічі приємніше, ніж річ, придбану у крамниці.
Знаходити незвичне у повсякденному та наповнювати своє життя та життя близьких радістю, даруючи їм вироби ручної роботи – покликання нашої героїні Анни Загурської.
Творчою майстернею цієї дівчини є її власна кімната. Саме тут знаходять втілення усі її ідеї та задуми, а також зберігаються елементи, з яких у майбутньому будуть зроблені нові цікаві речі.
Аня – менеджер за фахом та художник за покликанням і світосприйняттям. Почалося все ще з дитинства, коли батьки віддали її до художньої школи. Але закінчивши її, на деякий час Аня полишила улюблену справу. А повернулася до неї, коли коханий привіз їй з Івано-Франківська величезний пакунок з фарбами, мольберти та інші речі для творчості. «Я почала малювати картини, пішла на курси дизайну і паралельно з цим – на курси декору. Так поступово усе зрушилося з «мертвої» точки», – розповідає майстриня.
У квартирі Ані нічого не викидається. Вона збирає гудзики, стрічки, бусинки, гачечки, навіть обгортки від цукерок – словом, усе, що може стати у пригоді. Звичайно, знають про її пристрасть подруги, які теж підкидають їй різні дрібнички.
Блокноти-ідейники посідають чільне місце в колекції
Одним з «наймолодших» її захоплень є скрапбукінг (від англ. scrap – вирізка, book – книга, дослівно – «книга з вирізок»). Спочатку під скрапбукінгом розуміли оформлення фотоальбомів у певному стилі та певній тематиці. Згодом це поняття розширилося, доповнилося ще одним спорідненим напрямом – кардмейкінгом (створення листівок, запрошень ручної роботи). А використання технік штампінгу, зістарювання паперу та ембосингу (тиснення) додає виробам різноманітності й несхожості один на одного.
«Одного разу я ходила на майстер-клас, де було показано, як потрібно робити блокноти та альбоми. Це був єдиний раз, коли я бачила цей процес «вживу», – ділиться Анна. – Все інше вивчала за допомогою інтернету, малюнків». З інтернету вона не лише черпає ідеї, а й замовляє необхідні матеріали для творчості, адже у рідному місті їх вибір не такий великий.
Перші зі своїх блокнотів-ідейників дівчина не віддає нікому. Нині на виготовлення одного такого паперового дива їй потрібно близько трьох годин. За цей час можна вирізати аркуші для блокноту та скріпити їх між собою. А ось на те, щоб створити обкладинку до такого записника, часу потрібно більше. Адже це і є найкреативніший етап роботи. «Я наперед планую, з яких матеріалів виготовлятиму, а от що це буде і як – не відомо, поки не сядеш до роботи. Коли починаю працювати, домальовую ще купу деталей. Зрештою, результат виходить зовсім не такий, яким я його уявляла на початку», – розкриває Аня ще один секрет.
Одна з картин, створених нею, полетіла за океан – до Канади. Зараз Аня також працює над картиною, яку у неї замовили в подарунок на новосілля. «У мене в кімнаті зараз просто не пройти, тому що картина то лежить на підлозі, то стоїть вертикально, залежно від того, в якому положенні її потрібно малювати», – продовжує художниця. Картина об'ємна, із зображенням підводного світу. Аби надати їй реалістичності, дівчина використовує шпаклівку та інші художні хитрощі.
Діти — джерело натхнення
Постійно вдосконалюючись та навчаючись чогось нового, Аня водночас передає свої знання підростаючому поколінню. У вересні позаминулого року вона почала вести гурток у Палаці творчості дітей та юнацтва. Разом з тим, Аня стверджує, що й вона багато чого навчається від дітей. Адже так, як у малечі працює фантазія, вона не працює у жодного дорослого. «Якось мене попросили підкинути ідеї для ілюстрації до книги «Країна годинників». Я поділилася цим зі своїми учнями. Вони почали фантазувати: квіточки, де кожна пелюстка відповідає певній годині, дерево, на якому замість яблук ростуть будильники тощо. У них мозок ще не настільки засмічений і в своїй уяві вони можуть бачити багато того, що вже не бачать дорослі».
У майбутньому Анна мріє відкрити свою школу, де вона б навчала маленьких умільців створювати красу своїми руками.
Оксана ПАЛЯНИЦЯ.
Фото автора.