ye-logo.v1.2

Рятувальники звинувачують агропідприємства в спалюванні стерні

Офіціоз 1475
Рятувальники закликають паліїв не робити шкоди навколишньому середовищу та не заважати їм рятувати людей
Рятувальники закликають паліїв не робити шкоди навколишньому середовищу та не заважати їм рятувати людей. Фото: ГУ ДСНС у Хмельницький області

І закликають бути відповідальними.

«Незважаючи на заборону спалювання стерні та оголошену в країні пожежну небезпеку, деякі недобросовісні аграрії, демонструючи власну безгосподарність, спрощують собі життя тим, що по завершенню жнив, аби очистити поле від стерні, вирішують просто спалити її, не надто замислюючись над негативними наслідками від таких дій», - йдеться в зверненні Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Хмельницькій області до аграрних підприємств області.

У ДСНС кажуть, що лише з початку серпня на звільнених після збирання врожаю полях у Хмельницькому районі двома підприємства, виникло 4 пожежі післяжнивних залишків, під час яких вогнем заподіяно шкоди навколишньому середовищу на площі майже 90 гектарів. І припускають, що єдиною причиною усіх загорянь став підпал. Зокрема, нагадаємо, 16 серпня, горіли два поля поблизу села Копистин та за межами села Давидківці. Площа пожежі склала понад 60 гектарів.

«Аналогічні випадки трапились ще на початку місяця — 5 та 7 серпня — між селами Давидківці й Шпичинці Хмельницького району, та за межами села Перегінка Ярмолинецького району. Важко уявити, до чого могли призвести загоряння, адже поля розташовані чи не впритул до людських осель. До того ж, на дворі спекотна суха погода, а додати до цього ще сильного вітру — і наслідки могли бути катастрофічними. Така безвідповідальність керівників підприємств просто вражає, - йдеться в звернені. - Вони зовсім не замислюються над тим, яких збитків завдають державі, та скільки ресурсів витрачається на гасіння таких пожеж. До прикладу, лише на ліквідацію пожеж 16 серпня було залучено 6 одиниць техніки, 24 чоловіки особового складу та витрачено декілька сотень літрів пального! Разом з тим, окрім ліквідації пожеж післяжнивних залишків, рятувальникам доводиться паралельно приборкувати загоряння в житловому секторі, рятувати людей під час пожеж і різних надзвичайних ситуацій. Спрямування підрозділів із одного виклику на інший призводить до втрати дорогоцінних хвилин, вкрай необхідних постраждалим».

У Службі порятунку звертаються до свідомості паліїв. Та нагадують, що кожен підпал не лише завдає суттєвої шкоди довкіллю, знищуючи живу природу, але й спричиняє інші негативні наслідки, несучи загрозу життю і здоров’ю людей. Нагадують і про адміністративну та кримінальну відповідальність.

Читайте також: На Хмельниччині під час пожежі трави виявили тіло жінки

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую