ye-logo.v1.2

Подорожуємо Україною. У Київський ботанічний сад — на цвітіння жоржин

Туризм 9846
У ботанічному саду вирощують десятки сортів жоржин
У ботанічному саду вирощують десятки сортів жоржин. Фото: автора

У вересні-жовтні у найбільшому ботсаді України буяють яскравими фарбами жоржини, айстри та хризантеми.

Як на мене, Національний ботанічний сад ім. М. Гришка — одне з найцікавіших місць у Києві, такий собі «must see» для усіх, хто хоч трохи любить природу. В центрі напруженого міста заховалася оаза неймовірної краси і спокою. Чому заховалася? А тому що навіть не всі кияни знають про нього, вже не кажучи про мешканців інших міст і містечок. Коли я на днях одній подрузі, котра вже кілька років живе у Києві, сказала, що знову була у ботанічному саду, вона відповіла: «Класне місце! Я нещодавно відкрила його для себе».


Центральний вхід у сад.

Чим же такий цікавий головний ботанічний сад країни? На ділянці у 130 гектарів вирощують найрізноманітніші види рослин (більше десяти тисяч видів!): від звичних до наших широт беріз і сосен до екзотичних пальм і ліан. Гуляти парком можна цілий день, адже він поділений на тематичні ділянки. Наприклад, Крим, Карпати, Алтай і Сибір, степова Україна, Кавказ та багато інших, де відтворений ландшафт і рослинність, притаманна кожній із цих географічних зон.


Ділянка "Виткі рослини".

Крім того, до кожного сезону тут вирощують відповідні квіти. Наприклад, навесні тут зацвітають тисячі тюльпанів неймовірних форм і забарвлень, влітку буяє сад троянд, а восени «палають» жоржини, айстри, гладіолуси і хризантеми. Дрібні і величезні, округлої форми чи з гострими пелюстками, темно-бардові чи блідо-рожеві... Від усіх цих форм, кольорів, запахів і романтичних назв голова йде обертом.


Жоржини "Франц Кафка".


Клумби яскравих жовтих хризантем - окраса саду.


Квіти вражають кольорами і формами.

Словом, рекомендую усім з'їздити у вересні-жовтні у ботсад на цвітіння осінніх квітів. Така поїздка може стати чудовим варіантом романтичної прогулянки з близькою людиною, під час якої можна освідчитися у коханні, влаштувати пікнік чи яскраву фотосесію із квітами.


Відвідувачі залюбки фотографуються з пишними квітами.

Айстри "Літня ніч".

Навіть якщо ви не є фанатом ботаніки і не розумієтеся на рідкісних видах рослин (як і я), думаю, що отримаєте задоволення від візиту у ботанічний сад ім. М. Гришка. Приємні враження забезпечать свіже повітря, широкі простори, неймовірні краєвиди (з пагорбів відкривається панорама столиці із Києво-Печерською Лаврою, Дніпром і новобудовами) та цікаві архітектурні об'єкти (наприклад, корейський сад із копією павільйону, що розташовується в імператорському палаці Чангдук у Сеулі).


Павільйон у корейскому саду.

Корисна інформація
Національний ботанічний сад розташований за адресою: вул.Тимирязевська, 1. Від центрального залізничного вокзалу можна дістатися тролейбусом №14 або маршрутками, від станції метро «Печерська» автобусом № 62 або тролейбусом №14 до кінцевої зупинки «Ботанічний сад». Від станції метро «Дружби народів» можна дійти пішки за 10 хвилин.


Сад у японському стилі.

Графік роботи:
травень - серпень з 8:30 до 21:00,
вересень - квітень з 8:00 до настання сутінків.
Оранжерейний комплекс відкритий для відвідування щодня з 10:00 до 16:00, субота та неділя з 11:00 до 17:00.
Вихідний - понеділок, вівторок.

У ботанічному саду можна побачити рослини найрізноманітніших форм.

Вартість вхідного квитка:
- для дорослого - 30 грн.
- для дітей шкільного віку - 10 грн.
- для дітей віком до 7 років, пенсіонерів та пільгових категорій відвідувачів (ветерани Великої Вітчизняної війни, воїни-інтернаціоналісти, інваліди аварії на ЧАЕС, військовослужбовці строкової служби) - вхід безкоштовний.
Вартість вхідного квитка в оранжерейний комплекс: для всіх категорій відвідувачів - 10 грн.
 

До речі, якщо плантуєте відвідати ботанічний сад у перші вихідні жовтня, можете також відвідати Переяславський ярмарок в одному з найдавніших міст Русі.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую