ye-logo.v1.2

Мандрівка вихідного дня: Ужгород – місто сакур та ранньої весни

Туризм 9701
Ужгород - хороша ідея для невеликої мандрівки
Ужгород - хороша ідея для невеликої мандрівки. Фото: автора

Цвітуть японські вишні приблизно два тижні.

Місто Ужгород розташоване біля підніжжя Карпат і є адміністративним центром Закарпатської області. Від холодних вітрів його захищають гори, й весна сюди приходить раніше, ніж по всій Україні.

Щороку в середині квітня найменший обласний центр в країні зацвітає рожевим цвітом сакур. Ці дерева й стали візитівкою і окрасою, яка вабить навесні туристів.

Направду, сакур в Ужгороді дуже багато. Мандрівнику не потрібно далеко ходити, аби знайти їх. Прямуючи від залізничного вокзалу проспектом Свободи, знайдете декілька крислатих у рясному цвіті дерев. Ідіть до скверу Масарика, на вулиці Ракоці, Володимира Гошовського, Дмитра Менделєєва, Олександра Довженка, площу князя Лаборця. Словом, у яку б вулицю в центрі міста не звернули, там знайдете квітучу сакуру або райські яблучка.

Чимало японських вишень і вздовж набережної річки Уж. До речі, це теж не менш мальовнича місцина з облаштованою пішохідною доріжкою та лавочками, де, присівши можна послухати шум річки та помилуватись її красою. Побродивши набережною знайдете липову алею, а за нею і сакурову.

Що ще цікаво в Ужгороді?

Місто засноване в ІX столітті. У різні періоди було під владою Угорщини, Австро-Угорщини, Чехословаччини. Звісно, це все впливало на становлення Ужгорода і його архітектуру. Вузенькі вулички, незвичні історичні будівлі, бруківка замість асфальту – все те, що нагадує Європу і старий Львів.

Ще однієї візитівкою Ужгорода є замок – фортифікаційна споруда, перша згадка про яку датується Х століттям. На території розташована палацова будівля, де наразі працює музей. Поблизу замку — Музей просто неба — зразки помешкань різних національностей. Не варто оминути й ботанічний сад, Корзо – центральну вулицю Ужгорода, і місце, де найчастіше проводять винні фестивалі – «Совине гніздо».

Кілька практичних порад

Мандрівка до Ужгорода — чудовий варіант цікаво провести вихідні. У туристів ще є, як мінімум, тиждень, щоб на власні очі побачити цвітіння сакур. Зауважте, що з Хмельницького на дорогу туди й назад потягом доведеться витратити майже добу. Вартість квитка в один бік від 170 гривень. Варто розглядати варіанти із пересадками у Львові, це буде не дешевше, але можна раціональніше розприділити час. Звісно, власним транспортним засобом ще зручніше, але дорога не близька, і сидячи доведеться подолати понад 500 кілометрів.

Можна здійснити таку подорож скориставшись послугами туристичного агентсва, і таку ж відстань подолати автобусом з екскурсоводом. Здебільшого такі тури кількаденні, і окрім Ужгорода включать відпочинок на термальних водах Закарпаття.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую