ye-logo.v1.2

Велика реставрація: які пам’ятки на Хмельниччині можуть відновити за державний кошт

Туризм 3225
Державний історико-культурний заповідник «Самчики» один з тих об
Державний історико-культурний заповідник «Самчики» один з тих об'єктів, які можуть внести до переліку на відновлення. Фото: з архіву

Наразі мова йде про чотири об’єкти, по яких і буде прийняте рішення.

Чотири об’єкти культурної спадщини з Хмельниччини можуть включити до державної програми «Велика реставрація», в рамках якої планується відновлення культурних об’єктів України. Про це зазначають в Хмельницькій обласній державній адміністрації.

Нагадаємо, торік, коли починали формувати список до цієї програми, фахівці з питань культури, мистецтва, охорони культурної спадщини та туризму області внесли до переліку об’єктів історико-архітектурної спадщини Хмельницької області, що потребують першочергового здійснення протиаварійних, ремонтно-реставраційних та консерваційних робіт 15 пам’яток. Утім, нині мова йде лише про 4: Національний історико-архітектурний заповідник «Кам’янець», Державний історико-культурний заповідник «Межибіж», Державний історико-культурний заповідник «Самчики» та костел місіонерів святого Йосифа в Ізяславі.

«Наразі рішення щодо того, які об’єкти увійдуть до остаточного переліку «Великої реставрації», ще немає, - каже Оксана Натальська, керівник управління культури Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Хмельницької ОДА. – Ми подавали набагато більше об’єктів, які потребують відбудови, консерваційних та реставраційних робіт, але проєкт обмежився виключно тими, які перебувають у державній формі власності. Тому залишилося чотири об’єкти, по яких і буде прийняте рішення».

Коли буде сформований остаточний перелік пам’яток, які можуть цього річ відновлювати за державний кошт, і які з наших пам’яток таки затвердять у тому переліку, наразі ще не відомо. Так само буде уточнюватися і затверджуватися перелік робіт, які виконуватимуться на пам’ятках, що увійдуть до програми «Велика реставрація».

Читайте також: Зимовий Меджибіж: що досліджують та чим дивують туристів у фортеці

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую