FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
3 Травня, 2024

Ангел Скорботи так і не примирив націоналістів з комуністами

Одні вшановували пам'ять жертв тоталітарного режиму, інші – загиблих від рук ОУН-УПА.

Вшанування пам’яті загиблих у радянські часи знову переросло у політичне протистояння двох ідеологічно різних сил. 14 жовтня на Покрову Пресвятої Богородиці ареною для з’ясування стосунків обрали сквер Ангела Скорботи.
Чи можна було б уникнути спекуляції на тих, хто уже спочиває не один десяток років? Звісно, вартувало лише розвести у часі та місці протилежні політичні партії. Проте міська рада затвердила дві заявки на проведення мітингів практично в один і той же час.
Першими до Ангела Скорботи прийшли представники «Батьківщини» та «УДАРу», до яких приєдналися «рухівці», козаки та прості хмельничани. Розпочали із панахиди за померлими та загиблими і покладання квітів. Далі гімн України акапельно заспівав «бютівець» Олесь Вітряний, якого підтримали й інші. До слова запрошували народних депутатів України та громадських діячів.
«Це місце для мене святе вже через те, що сюди добровільно не ступала нога наших ворогів. Зокрема, під червоними знаменами», - сказав народний депутат України Лев Бірюк.
Проте нога «червоних» таки ступила. Комуністи вийшли із плакатами та прапорами згодом. Перегородити їм дорогу намагалася невеличка групка представників «Батьківщини», але сили були нерівними. КПУ провело свій мітинг-реквієм присвячений жертвам ОУН-УПА.
«Сьогоднішній день оці ось прихвосні, нащадки і послідовники фашистів, гітлерівські холуї беруть за свято і розказують, що сьогодні у них там щось було створено. Насправді вони просто паскудять це християнське свято, оскільки їхня діяльність, діяльність фашистських поплічників – це ганьба і пляма на тілі України. Організація українських націоналістів завжди була продажною силою, яка продавалася то німцям, то англійцям, то американцям», - кричав з мегафону перший секретар обкому комсомолу Дмитро Мельник.
Від таких звинувачень не витримали нерви в «бютівці», які одразу ж почали скандувати «комуністичним провокаторам ганьба» та «героям УПА – державне визнання». Не обійшлося і без штовханини та обопільних образ. На щастя, міліціонери створили своєрідний кордон і до справжніх сутичок справа недійшла. Єдиною жертвою став плакат, який порвали комуністам.
Коли ж очільники хмельницької КПУ завершили свої промови, то і весь конфлікт вщух. Представники двох політичних сторін ще намагалися один одному щось донести, але марно – у кожного свої аргументи.
«Батьківщина» подала заявку на проведення мітингу з 12-ї до 15:30, це саме зробила і Комуністична партія , яка заявила, що проводитиме акцію з 14-ї по 15-у години. Попередньо було домовлено, що «Батьківщина» розпочне раніше, а потім уже КПУ. Дві акції збіглися, хоча за усною домовленістю вони повинні були пройти у різний час», - пояснив начальник Хмельницького міського відділку Василь Птащук.