ye-logo.v1.2

Донедавна то були квіточки від Януковича. Нині вже пішли і ягідки

Політика 1201

Заради чого фракція «БЮТ-Батьківщина» блокувала Раду?

Останні тижні діяльності Верховної Ради скинули всі завіси з діяльності так званої коаліції, яка здалася на царську милість Віктора Януковича, попросивши Кон-
ституційний Суд повернути йому повноваження Леоніда Кучми. Народні обранці у переважній більшості (та частина, яка симпатизує Вікторові Януковичу) відмо-
вилися голосувати за пакет со-
ціальних законопроектів, запропонованих опозицією в особі фракції Блоку Юлії Тимошенко-«Батьківщина».
Що ж це за законопроекти, проти яких виступають однодумці Януковича-Азарова-Тигіпка? Можливо, їх розгляд був не на часі? Надамо можливість читачам самим зробити висновки про актуальність документів, перерахувавши лише назви. Отже, серед пакету були законопроекти: «Про мораторій на підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги та спожиті в побуті природний газ і електроенергію», «Про встановлення мораторію на підвищення пенсійного віку для жінок», «Про введення податкових канікул для малого бізнесу», «Законопроект про забезпечення енергетичної безпеки України”. (Заборона на відчуження в держави суми, що еквівалентна 20% держбюджету на користь групи «РосУкрЕнерго» Януковича-Фірташа-Бойка).
Як бачимо, документи стосуються життя кожного громадянина. Опозиція намагалася захистити громадян від повного зубожіння, а енергетичну галузь від розграбування. Проти цього виступили представники Партії регіонів, Блоку Литвина, комуністи та «туш- ки» (перебіжчики з інших фракцій). Те, що згадані документи провладні парламентарі з радістю провалили, є навіть дивним, з першого погляду. Адже частина з них – це не що інакше, як передвиборчі обіцянки Віктора Януковича.
Так більшість із тих, хто слідкував за перебігом передвиборчої кампанії пригадує, що лідер Партії регіонів привселюдно божився, що ні за яких умов не збільшуватиме пенсійного віку. Тепер його уряд діє навпаки – нам фактично пропонується виходити на пенсію вже після смерті.
Також лідер Партії регіонів, а також теперішній віце-прем’єр-міністр Сергій Тигіпко йшли на вибори, як друзі малого та середнього бізнесу, змальовуючи райсь- кі перспективи для кожного, хто своєю працею заробляє собі на хліб. А тепер, не пройшло і року, як життя підприємців перетворилося на суцільне пекло. Уряд Януковича-Азарова-Тигіпка розпочав хрестовий похід проти бізнесу. На будь-які волання підприємців Кабмін відповідає, майже як із байки Крилова: ти винуватий лише тим, що хочу я їсти! Зміна спрощеної системи оподатковування, передбачена проектом Подат- кового кодексу, підвищить податкове навантаження на суб'єктів, що її застосовують, майже в п'ять разів у порівнянні з початком 2010 року, внаслідок чого їхнє число може значно скоротитися.
Схоже, що подібні ініціативи влади є лише квіточками. Далі кожний простий українець відчує на власній кишені ягідки соціальної політики Януковича-Азарова- Тигіпка. Адже курс перекласти вирішення економічних проблем із олігархів (які, бачте, витратилися на фінансування виборчої кампанії теперішніх владних сил) на простих громадян є визначальним для нової влади. Саме тому уряд так і не вніс до 15 вересня проект Державного бюджету України на наступний рік, як цього вимагає закон. Причина проста як двері: не відкривати карти до 31 жовтня – дня місцевих виборів. А вже після того, як народ опустить бюлетені до виборчих урн, йому доведеться прозріти – бюджет матиме жахливий для соціаль- ної галузі вигляд. Про це зізнаються ті, хто втаємничений у перипетії бюджетного процесу.
Крім того, існує лист прем’єр-міністра України Миколи Азарова до Міжнародного валютного фонду, де уряд зобов’язується наступ- ного року заморозити зростання зарплатні працівників бюджетної галузі, підвищити тарифи на житлово-комунальні послуги, підви- щити пенсійний вік для жінок. Це все замість обіцяного Януковичем рік тому підвищення соціальних стандартів.  
Кожен сам може переконатися у загальних тенденціях, прийшовши на базар. Так наочно видно, як наше життя «покращилося вже сьогодні». Ціни на гречку, масло, яйця й інші продукти харчування підіймаються у гору швидше петарди. І це в період, коли світова економічна криза вщухла (за умов якої мусила працювати Юлія Тимошенко) та традиційно інфляція пригальмовується, адже це сезон свіжих овочів і фруктів. Чому так відбувається і як уряд «професіоналів» зумів добитися такого результату, залишається лише гадати. Деякі експерти пояснюють тим, що влада позбавила економічної підтримки село (що було традиційним), і Нацбанк надрукував близько 60 мільярдів «пустих» грошей. Це повний економічний провал. Що буде завтра – навіть говорити не хочеться. Тобто – гіперінфляція. Ситуація така, яка була на початку дев’яностих років, коли всі українці були мільйонерами.  
Є одна причина, яка змушує не на життя, а на смерть стояти
регіоналам на місцевих виборах. За законодавством, саме місцеві органи влади та ради вирішують та- рифні питання. Таким чином, у Києві влада приймає лише полі- тичне рішення підняти тарифи, а впроваджувати доведеться на місцях. Для цього Партії регіонів і потрібні «свої» місцеві ради. Тоді буде повний процес взяття під контроль підвищення цін на кому- нальні послуги.  
Подібні голосування у Верхов- ній Раді, про які ми згадували
(коли думка не представників
коаліції повністю ігнорується) змушують замислитися взагалі про роль опозиції в парламенті та
суспільстві. Очевидним є те, що нинішня влада всіма силами намагається знищити опозицію,
як таку, попри європейський досвід заперечуючи її державотворчу роль.
Останні події у Верховній Раді продемонстрували справжніх опозиційних сил у країні не так і багато. Щоб провести соціальні законопроекти, трибуну парламенту блокували лише народні де-
путати від Блоку Юлії Тимошенко – «Батьківщини». І це зрозуміло: мало хто хоче опинитися під донецьким катком, який котиться
по всьому (бізнес, свобода слова, кадрова політика, гуманітарна
 галузь).
Про те, хто є справжньою опозицією, можна судити і по репре- сіях з блоку влади. Поки страждає лише «Батьківщина» Юлії Тимошенко. Саме влада бездоганно визначає собі загрозу. Так вона включає у виборчі комісії представників псевдо-«Батьківщини», не реєструє списки, знімає з реєстрацій регіональні організації «Батьківщини», вчиняє напади і погроми офісів. Усе це свідчить: усі сили кинуто на боротьбу з «Батьківщиною».   

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую