ye-logo.v1.2

«Тиснуть на тих, хто вийшов на майдан»

Політика 1178

У Кам’янці-Подільському тривають акції на підтримку заарештованого міського голови. Але це не допомагає

У місцевих ЗМІ Кам’янця-Подільського та на інтернет-сайтах з’явилося звернення ув’язненого міського голови Анатолія Нестерука до громади, яку він досі очолює, навіть перебуваючи в СІЗО. Нагадаємо, 20 вересня його заарештувала СБУ, інкримінуючи йому отримання хабара в 300 тисяч гривень. У це не повірила громада міста і щодня проводить масові протестні акції, домагаючись звільнення Нестерука та надання йому рівних з іншими кандидатами можливостей для  участі у виборах.

«це політичне замовлення»
«Звертаюся до Вас, перебуваючи в Хмельницькому слідчому ізоляторі під арештом, обвинувачений в діях, яких я не скоював, тому маю змогу з Вами спілкуватися лише через засоби масової  інформації… Прокуратурою Хмельницької області винесено постанову про порушення кримінальної справи за заявами підприємців Євгена Геселева та Валентина Костинського, при тому звинувативши мене у вимаганні коштів у сумі 300 тисяч гривень, а також в отриманні хабара мною в листопаді 2009 року у сумі 50 тисяч гривень, та про вимогу мною чергового хабара у вересні 2010 року в сумі 60 тисяч гривень, є нічим іншим, як вигадкою та повним абсурдом. По фактах звинувачень інформую кам’янчан про наступне. На підставі рішення сесії міської ради в 2005 році земельна ділянка площею 1,5 га була виділена підприємцю Віктору Миронюку, за адресою вул. Жукова та пр. Чапаєва для будівництва СТО, автостоянки, автомийки. У жовтні 2009 року підприємець Геселев, який є зятем підприємця В.І. Миронюка (наскільки мені відомо) і діяв за його довіреністю, звернувся до міської ради з проханням змінити цільове призначення земельної ділянки і надати дозвіл на будівництво гаражів. Земельна комісія, яка складається з депутатів міської ради, виїжджала на місце  і внесла пропозицію сесії міської ради про зміну цільового призначення земельної ділянки за умови, якщо підприємці Е.О. Геселев та В.В. Костинський перерахують для вирішення загальноміських проблем і комунальним підприємствам міста 300 тисяч гривень. Підприємці погодилися, а сесія міської ради прийняла позитивне рішення, про що свідчить аудіозапис ведення сесії, тобто міський голова одноосібно чи сам особисто рішень про виділення земельних ділянок, зміни їх цільового призначення або використання, встановлення ставок орендної плати не може приймати і не приймав. Рішення сесії не було опротестовано прокуратурою міста, підприємці не зверталися до суду про те, що воно є незаконним.
Про подальші події, які відбувалися 20 вересня… Я вважаю, що це політичне замовлення проти мене як міського голови, проти всього того, що зроблено мною і моєю командою за останні два роки і проти всієї громади міста. А основне, щоб не допустити мене до виборів, які відбудуться 31 жовтня цього року. 28 вересня 2010 року відбулося засідання Хмельницького апеляційного суду, на яке мене навіть не запросили. Я хотів довести суду, що я не винен, але чиновники, які ведуть досудове слідство, мабуть, побоялися, що кам’янчани, які прибули під стіни апеляційного суду, підтвердять мені свою моральну підтримку і захистять мою честь і гідність. Суд продовжив термін мого перебування в СІЗО. Я себе винним не вважаю і прийняв рішення балотуватися на посаду міського голови, а партія промисловців і підприємців на своїх зборах висунула мою кандидатуру на посаду міського голови. Мною і моєю командою підготовлена конкретна програма розвитку нашого міста на наступні п’ять років. Я дякую вам за велику підтримку мене та моєї родини в цей тяжкий час. Я надіюсь і далі на Вашу підтримку, шановні, дорогі мені кам’янчани! Я вірю Вам і впевнений, що Ви вірите мені. З повагою, міський голова Анатолій Нестерук.»

«Кримінальна змова задля захоплення влади»
Протестуючі  з полегшенням зітхнули, коли на майдані їм оголосили про висунення Нестерука. Проте, крапку ставити було ще рано. Міська ТВК відмовилася реєструвати висуванця, вимагаючи, аби він особисто подав документи. Так тривало кілька днів. І лише в останній день реєстрації кандидатів у Хмельницький відрядили членів ТВК, аби вони особисто взяли у Нестерука згоду. Та, як на біду, за інформацією адвоката В’ячеслава Заречнюка,  начальник СІЗО того дня кудись зник, а його заступник не дозволив зустрітися членам ТВК з кандидатом. «Ми подаємо заяву до суду про незаконні дії цієї посадової особи», – заявив В’ячеслав Володимирович.  Проблема з реєстрацією виникла і в партійного осередку ПППУ – ТВК відмовила і йому. Якщо ж комісія мала таку тверду позицію щодо зборів осередку ПППУ, то дивно виглядали її дії з поїздкою до Хмельницького СІЗО. Нащо ганяти машину за сто кілометрів  та відривати членів ТВК від роботи, якої у них нині багато?!
На прес-конференції для ЗМІ політрада обласного осередку Партії промисловців та підприємців України (ПППУ) щодо передвиборчої ситуації у Кам’янці-Подільському заявила: «Ми – політична сила, яка вже не вперше бере участь у виборах різного рівня, стурбована тим, що відбувається у місті.» На думку члена політради Михайла Стадніка, відбувається грубе порушення конституційних прав громадян обирати та бути обраним. «Першого жовтня було проведено партійні збори ПППУ, на яких одноголосно було висунуто Анатолія Нестерука кандидатом на посаду міського голови, а також кандидатів у депутати міської ради. На нашу думку,  саме факт висунення Анатолія Нестерука і є причиною такого упередженого ставлення до партії та всіх її членів. Кам’янець-По-
дільська міська виборча комісія відмовляється визнавати збори легітимними через те, що було змінено адресу їх проведення. Проте саме на цих зборах були присутніми голова ТВК Тетяна Остафійчук та ще двоє членів ТВК, хоча таке представництво законом не передбачене. Відбувається не лише грубе порушення закону, а й кримінальна змова з метою захоплення влади у Кам’янці-Подільському.

«Так можна не реєструвати всіх»
На цей час у Кам'янці-Подільському ТВК «порадувала»  ще кількох кандидатів у депутати: їм заявили про начебто приналежність до зовсім інших партій, ніж вказано в поданих заявах. За дивним збігом обставин, у цій ситуації опинилися люди, які висловили свою підтримку Нестеруку. Серед них Дмитро Васильянов. Дмитро є чинним депутатом міськради, працює головним лікарем міської лікарні, куди 20 вересня з серцевим нападом потрапив Анатолій Нестерук, і звідки його, ігноруючи протести медиків, повезли до СІЗО.  «Я мав їхати до обласного центру за нагородою «Флагмани медицини України», а доведеться до суду, – каже він. – У місті всі знають, що я член Народної партії України, а ТВК заявила, що за даними управління юстиції я знаходжуся в НДП».  Надія Підскоцька, нині депутат облради від Народної партії (Литвина) також потрапила у список «відмовних». Саме Підскоцька  ініціювала на сесії облради розгляд питання про підтримку Нестерука, яку депутатський корпус області висловив йому одностайно.  За словами голови ТВК Тетяни Остафійчук, управління юстиції п’ятого жовтня надало ТВК інформацію про партійність висуванців. Василю Товкайлу, члену комітету захисту демократії та чесного імені Нестерука, стало відомо  про таку відмову восьмого жовтня від …журналістів. Він викладач університету. «Закінчиться пара, піду в ТВК. Своє членство в НДП я припинив ще в 2008 році. Так можна не реєструвати всіх. В Україні сьогодні всі «перебіжчики». Думаю, тиснуть на тих, хто став за правду і вийшов на майдан».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую